10 důvodů, proč v zimě raději zůstat doma

Zimní období skýtá obrovské množství příležitostí, jak se bavit, dovádět, sportovat. Prostě vykonávat samé skvělé, zábavné a duchu i tělu prospěšné aktivity, které vám zajistí pravidelný přísun adrenalinu, endorfinů a někdy i sádry. Je tu ale i druhá možnost. Zůstaňte doma! Tady je 10 důvodů, které vám přesvědčivě dokážou, že to není vůbec marné.

1/ I měkké dárky si zaslouží svou chvilku slávy

Přinesl vám Ježíšek huňaté ponožky se sobem, superměkké pyžamo nebo fleecový overal s tučňáčky? Jejich místo je přece s vámi na gauči, tak je nechte vyniknout!

2/ Užijete si své sousedy

Napadl sníh a mráz kreslí květy na vašich oknech? Pozorujete sousedy, jak se snaží doklouzat k autu, potom odírají kreditkou námrazu z čelního skla a nakonec se jim ani nepodaří nastartovat? Pravou poezii zimy prostě nejlépe oceníte zpoza okna.

3/ Čtěte knihy

Také se pravidelně obelháváte při nakupování báječně zajímavých knih k Vánocům tím, že se na jejich poctivé přečtení ten čas určitě nějak najde? Máme pro vás špatnou zprávu. Sám se nenajde, pokud tomu trochu nepomůžete! Tak buďte doma a čtěte. Právě teď. Důchod je daleko – a kdo ví, jestli vůbec nějaký přijde!

4/ Rýmička

Ačkoli pro ženy není tato nemoc smrtelná, stejně není o co stát. Nastydnutí dokáže pěkně otrávit, a co teprve, když doma smrká, kýchá a dožaduje se neustálé pozornosti celá skupinka malých marodů. Nejlepší je prevence – vůbec nevycházet.

Stále ještě zvažujete, že byste ven přeci jen šli? Než to uděláte, myslete na možná rizika! Víte, co se vám doma nestane?

5/ Apokalypsa – telefon v břečce!

Je lezavá zima, bez rukavic nejde vydržet a najednou vám v kapse zvoní telefon. Snažíte se ho vyndat, když vtom– možná vám podklouzla noha a ztratili jste koncentraci nebo se mobil jen vysmekl z nedostatečně citlivých rukou – leží telefon ve sněhu, v horším případě pak v kaluži rozšlapané šedohnědé břečky. Na každý pád ale poblikává a displej je prasklý. Máte to snad zapotřebí?

6/ Sůl nad zlato? Ne, na botách!

Posypová sůl rozežírá podrážky vašich bot, ničí tlapky vašich zvířecích miláčků. A teď si představte, že musíte ty bílé mapy čistit.

7/ „Pozor, jedu!“

Cosi se mihne v periferním vidění, někdo vykřikne a pak už se válíte na zemi ve sněhu? Srážka s neohroženým sáňkařem v kombinéze se Supermanem není žádný med. A když to skončí jen modřinami, je to ještě dobré. Může se na vás totiž vyřítit i rozhorlený rodič, který bude pevně přesvědčený, že jste přeci měli dost času uhnout.

Ale nebuďme tak negativističtí! Jsou tu přece i jasné výhody.

8/ Ušetříte za benzín a psychiatra

Řízení na sněhu je o nervy. Na tachometru patnáctka, v očích smrt a za závějí se vynoří šílenec, který jede čtyřicítkou! Radši nikam nejezděte. Vaše nervy vám poděkují a navíc odpadnou náklady na benzín.

9/ Naučíte se nové recepty

Nikam nechodíte ani nejezdíte? Výborně! Zásoby ve spíži se ztenčují a vzniká tak prostor pro kreativitu. Jak vařit takřka z ničeho? Magdalena Dobromila Rettigová vám jistě poradí a rozšíří vaše gastronomické dovednosti. A když ne, alespoň zhubnete. Toje po Vánocích jasná win-win situace!

10/ Zimní spánek

Příroda o tom ví svoje. V zimě se prostě MÁ odpočívat. Vědí to stromy, medvědi a šneci. Tak proč to my lidé tak zarputile ignorujeme? Zimní spánek = návrat k přírodě. A to se vyplatí.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.