10 měst, kterým nejvíce sluší podzim

Už brzy se začne příroda oblékat do barev podzimu. Přemýšlíte, kam vyrazit na prodloužený víkend nebo na podzimní dovolenou? Přinášíme vám tipy na města, kterým podzim doopravdy sluší. Chcete zůstat v Evropě, nebo radši odletět do Ameriky nebo Asie? Projeďte se s námi po podzimním světě a nechte se okouzlit.

Paříž, Notre Dame

1. Paříž, Francie

Podzim v Paříži? To je největší klasika. Městské bulváry lemované stromy, malebné kavárny a nádherné památky. S výletem do Paříže nemůžete sáhnout vedle. Když je pěkně, projděte se po zahradách Tuileries mezi Louvrem a náměstím Svornosti, zavítejte do Bouloňského lesíka nebo vyjeďte k hradu Vincennes, popřípadě do Versailles na okraji města.

Když prší, nadchnou vás místní muzea a galerie, jako je Musée Cluny, zaměřené na gotické památky, Musée d’Orsay, umístěné v bývalé nádražní budově, nebo Louvre, kde najdete úplně všechno. A kouzlo večerního Montmartru? Viděli jste přece film Moulin Rouge!

Semur en Auxois 

Pokud vám ale Paříž připadá až příliš mainstreamová a chtěli byste poznat trochu jinou podzimní Francii, můžeme vřele doporučit Burgundsko. Krásná krajina se tu spojuje s vinařskou a sýrařskou tradicí a z výletu do Dijonu, Autunu, Auxerre nebo třeba města Semur en Auxois budete určitě nadšení!

Salzburg

2. Salzburg, Rakousko

Nechce se vám moc daleko? Stačí vyjet do Rakouska. Podzimní Vídeň je určitě dobrý nápad, ale proč nezkusit něco nového? Salzburg leží při hranicích s Německem na řece Salzach. Je to historické město, plné architektonických a kulturních památek, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Navíc se zde narodil Wolfgang Amadeus Mozart– najdete tu jeho rodný dům a na každém rohu si budete moci koupit sladkosti s jeho portrétem. Co víc si přát!

Bruggy

3. Bruggy, Belgie

Město protkané kanály, malebné domy, impozantní chrámy a stánky s vaflemi, kam se jen podíváte. To jsou Bruggy v celé své kráse. Pokud si chcete užít doopravdy kouzelný podzimní výlet, města Beneluxu jsou rozhodně správná volba, ať už zvolíte známější Amsterdam, Rotterdam, nebo třeba zůstanete nedaleko Bruselu, v univerzitním městě Lovani.

Oxford

4. Oxford, Velká Británie

Milujete britské detektivky? Pak neváhejte, překonejte kanál La Manche a zamiřte proti proudu Temže do Oxfordu (nebo do Cambridge, podle toho, které univerzitě více fandíte). Ačkoli se nejedná o malebnou vesničku, ale o elegantní univerzitní město, kouzlo typické anglické gotické architektury vám učaruje. Sídlí tu také Ashmolean Museum – nejstarší muzeum v Británii, které bylo založeno už v letech 1678až 1683.

New York

5. New York, USA

Krása podzimního New Yorku se stala kulisou desítek filmů. A není se čemu divit. Zažijte místní atmosféru na vlastní kůži. Užijte si procházku po Central Parku, navštivte tamní zoo nebo vyrazte do některého z proslulých muzeí, jako je například Metropolitní nebo Guggenheimovo muzeum, popřípadě The Cloisters, kde najdete velké množství přenesených původněevropských středověkých památek. Možností různého kulturního vyžití je tu nepřeberně. Podívat se můžete třeba na ostrov Ellis při ústí řeky Hudson, kam připlouvali přistěhovalci z celého světa hledající v Americe nový život. Možná tu v pamětních knihách najdete i svoje příbuzné.

Montreal

6. Montreal, Kanada

Kouzlo kanadského podzimu je pověstné, jak také jinak v zemi javorových listů. Montreal je druhé největší město Kanady a rozkládá se na 50 km dlouhém ostrově na soutoku řeky Svatého Vavřince a řeky Ottawa. Stará část města pochází z doby nadvlády Francouzů a budete si tu připadat trochu jako v Evropě. Moderní čtvrti jsou plné skleněných výškových budov a vytvářejí typické panorama.

Montreal

Kjóto

7. Kjóto, Japonsko

Kjóto bývalo sídelním městem japonských císařů od konce 8. do druhé poloviny 19. století. Bylo centrem umění a kultury a dodnes se tu zachovalo přes 1 500 buddhistických chrámů, 200 šintoistických svatyní, mnoho paláců a nádherných zahrad. Tady si užijete zcela nový rozměr podzimu, to vám můžeme zaručit. A když vás historie omrzí, stačí se jen otočit a vyrazit do moderní části města.

Moskva

8. Moskva, Rusko

Chcete-li si užít podzim s pocitem monumentality, navštivte hlavní město Ruska. Vedle nádherných a mohutných chrámů tu najdete domy z období totality, stejně jako moderní stavby. Moskva je plná kontrastů a je i symbolem nesmírné velikosti Ruska. To pochopíte hned, jak vstoupíte na Rudé náměstí, které se až vymyká lidským rozměrům. Zároveň tu ale najdete i mnoho intimních parků, kde si budete s výhledem na cibulovité střechy moskevských kostelů připadat jako v pohádce.

Mnichov

9. Mnichov, Německo

Stačí jediné slovo – Oktoberfest! Pivo jednoduše udělá z každého města to nejhezčí, ať je léto, nebo zima. Podzim bavorskému Mnichovu sluší ale i z dalších důvodů. Kromě památek můžete navštívit i malebné pouliční trhynebo mnoho otevřených zahrad včetně oblíbené botanické zahrady. Mnichov je ideálním místem pro příjemně strávený romantický podzimní výlet. Nevěříte? Zkuste a uvidíte!

Praha

10. Praha, Česká republika

Každý ví, že doma je stejně nejlépe. Stačí, když se dobře rozhlédnete. Pokud se vám tedy vlastně nikam daleko cestovat nechce, dejte šanci krásným českým a moravským městům. Vyjeďte třeba do Českého Krumlova, do Chebu nebo do Kutné Hory. Pokud máte rádi skály, vyrazte například do Broumova. A nezapomínejte ani na Prahu. Je tu sice hodně aut a turistů, pořád je to ale jedno z nejkrásnějších měst na světě. Tak vystoupejte na Petřín nebo na Vyšehrad a zkuste se na město protkané parky podívat očima nadšených turistů. Svět bude hned krásnější.

Český Krumlov

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.