hypotéka na pozemek

Plánujete koupi pozemku? 3 rady pro zařízení hypotéky

Chcete si koupit pozemek za účelem výstavby nemovitosti a nemáte dostatek financí? I v takovém případě je možné získat hypoteční úvěr a pořídit si všechno, co k novému vysněnému bydlení potřebujete. V článku najdete informace, jak funguje hypotéka na pozemek, a praktické rady pro její úspěšné vyřízení.

Jak funguje hypotéka na pozemek

Financování pomocí hypotéky je možné využít pro nákup stavebního pozemku, který chcete dále přetvářet k obrazu svému. V podmínkách hypotéky na pozemek ale není specifikováno, co zde chcete stavět. Je tedy zcela na vás, jestli si zde postavíte rodinný domek, chatu či něco jiného, samozřejmě v souladu s územním plánem obce. Hypotéka se totiž dává až na 90 % odhadní ceny stavebního pozemku. Výhodou je i možnost jednorázového čerpání peněz, případně rozdělení do postupného čerpání během 12 až 24 měsíců v případě výstavby nemovitosti.

Naplánujte si splácení podle svých možností

Vybranou hypotéku na pozemek v určité výši si můžete upravit podle svých možností. Konkrétně jde o to, jak si rozvrhnete jednotlivé splátky. Maximální doba splácení může být až 40 let. Minimální doba je 5 let. Kromě výše splátek si nastavte i dobu fixace, během které zůstane úrok na stále stejné výši. A jakmile toto období skončí, dostanete od banky novou nabídku, nebo se můžete rozhodnout pro refinancování.

Spočítejte si, kolik to bude stát

Díky praktické online hypoteční kalkulačce dopředu zjistíte, kolik to celé vlastně bude stát. Pro výpočet zadáte vaše konkrétní hodnoty a zjistíte, jaká je pro váš případ nabízená úroková sazba. Pokud se vám bude nabídka zamlouvat, nechte si ji odeslat do svého mailu a můžete ji využít pro sjednání hypotéky. Máte na to 30 dní, což je doba, po kterou je garantovaná nabízená úroková sazba. Během tohoto období si projděte další nabídky a důkladně si promyslete, jak si chcete hypoteční úvěr nastavit. Zvažte optimální výši splátek tak, aby příliš nezasáhly do vašeho rodinného rozpočtu a měli jste dostatek prostředků i pro případné nečekané výdaje.

Vyberte si ověřeného poskytovatele s možností jednoduchého sjednání

Při zařizování hypotéky se nezapomeňte zaměřit i na výběr vhodného poskytovatele. Zjistěte si co možná nejvíce informací a prohlédněte si webové stránky. V případě specifických dotazů se klidně můžete obrátit na bezplatnou linku nebo vyplnit nezávazný formulář. Pro sjednání nových smluv přímo s bankéřem je k dispozici i virtuální kancelář, kde vše probíhá bezpečně. Ušetříte si tak čas i starosti nutné pro sjednání všech potřebných formalit. Následně už zbývá pouze řádně a včas splácet hypotéku až do okamžiku, kdy bude váš závazek vyrovnán.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.