3 tipy, jak si užít domácí dovolenou

Naplánovali jste si na letošek letní dovolenou doma? Skvěle! Poradíme vám, jak si ji užít a jak ji strávit tak, že do práce naskočíte odpočatí i plní energie a nových zážitků. Jak na to? Zkuste naše tipy.

1/ Udělejte si plán

Máte před sebou několik dní volna a jediné, co vás láká, je ležet v posteli a být úplně pasivní? Zní to nepochybně lákavě, ale rozhodně to není přímá cesta k opravdovému odpočinku – celodenní polehávání z vás udělá leda tak zombie. Raději si zkuste vytvořit pohodlný plán, kde bude kromě spánku i prostor pro další věci, které vás naplňují a těší. Vyhraďte si čas na procházku, ke čtení na balkoně nebo v parku, na posezení s přáteli, na hraní her s dětmi nebo třeba pro sport. Různorodé aktivity rozčlení váš den a budete mít dobrý pocit z toho, že vám odpočinkový čas jen tak neprotekl mezi prsty.

2/ Nastartujte technologický detox

Vypněte telefon (nebo alespoň internet v něm), vůbec nezapínejte tablet, počítač, televizi a zkuste žít pár dní offline. Je to tvrdé, ale jednou za čas je to potřeba. Vyčistěte si hlavu od záplav nepotřebných informací a soustřeďte se jen na sebe a na své blízké. Sami uvidíte, že čas, který nestrávíte rolováním po Facebooku a postováním fotek na Instagram, dokážete využít lépe. A jako bonus si báječně odpočinou vaše oči, kterým modré světlo z obrazovek vůbec nedělá dobře.

3/ Poznejte svoje okolí

O dovolené se jezdí na výlety, to ví každý. Ideálně na druhý konec republiky. Je ale až překvapivé, kolik toho nevíme o své vlastní obci, městě, okrese. Vyrazte na průzkum! Zjistěte více o místních památkách a historii, navštivte v městské knihovně oddělení s knihami o životě a historii své obce. Poznejte blíž zdejší přírodu a doopravdy si ji užijte. Projděte si s dětmi naučné stezky v okolí nebo se vydejte po značené turistické cestě do sousedního města.

A ani při dovolené doma nezapomínejte, že i na balkoně se můžete spálit od sluníčka, že i v parku můžou být klíšťata a že ve vedrech je potřeba dodržovat pitný režim. Krásné léto!

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.