5 nejlepších evropských hotelů vhodných pro zimní dovolenou. Vyberte si ten pravý!

Úžasné, trochu šílené, ale v každém případě jedinečné! Navštivte s námi 5 nejkurióznějších hotelů v Evropě, které stojí za to v zimě navštívit.

Treehotel v Haradsu (Švédsko)

Chcete zažít les z úplně nové perspektivy? Navštivte švédský hotel na stromech. Ubytovat se můžete v designových chatkách převážně ze dřeva a skla. Ty se nacházejí na různých místech v borovém lese tak, aby poskytovaly nejen soukromí, ale také perfektní výhled na lesní krajinu i na oblohu bez světelného smogu. Pokud vás láká strávit noc v Zrcadlové kostce (Mirrorcube)nebo Ptačím hnízdě (Bird’s nest), víte, kam vyrazit.

Mirrorcube

Bird’s nest

 

Hotel z ledu (Jukkasjärvi, Švédsko)

Právě v Jukkasjärvi byl před více než dvaceti lety otevřen první hotel z ledu. Vzhledem k počasí je třeba každý rok hotel budovat znovu, to je však jen výhoda. Každý listopad mají díky tomu designéři možnost se znovu realizovat a vytvářet působivé ledové interiéry. Teplota uvnitř hotelu se pohybuje mezi -5°C a -8°C a hosté spí v arktických spacácích na sobích kožešinách.

Pokoj Acanthus

Pokoj Radiance

Pokoj King Kong

Kakslauttanen Hotel (Saariselkä, Finsko)

Noc jako pod širákem můžete strávit ve Finsku. Hotel Kakslauttanen nabízí ubytování ve skleněných iglú, kde lze přímo z postele vidět nejen stromy a zasněženou arktickou krajinu, ale i nebe poseté miliony hvězd. A když nebudete mít opravdu velkou smůlu, dočkáte se i polární záře.

ION Adventure Hotel (Nesjavellir, Island)

Hotel stojí na úpatí vyhaslé sopky nedaleko islandského národního parku Thingvellir, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokoje jsou pojaté minimalisticky, o to poutavější je panoramatický výhled na hory, lávová pole a surovou polární krajinu.

Bivacco Gervasutti (Mont Blanc, Itálie)

Ve 2 835 metrech nad mořem najdete na Mont Blanku, nejvyšší hoře Evropy, Bivacco Gervasutti. Tento unikátní „hotýlek“ ční z horského úbočí nad horskou krajinou a je určen opravdu jen pro ty nejodvážnější – dostat se tam totiž vyžaduje horolezecké dovednosti. Přespat zde může až 12 lidí a výhled, který je po ránu čeká, je doopravdy neskutečný. Posuďte sami.

foto: swedishlapland.com, arkitexture.com, icehotel.comkakslauttanen.fi, toptravelspot.com, forbes.com

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.