6 tipů na industriální pokojíčky

Hledáte opravdu originální stylový pokojíček pro své juniory? Staré tovární haly a skladiště v interiérovém designu vládnou světu, přinejmenším tomu tak je v Londýně a New Yorku, kde se nový koncept industriálního stylu zrodil. V Čechách vystrkuje růžky velmi opatrně. Na první pohled není tak pohodlný, jak je v Čechách zvykem, o to víc je ale stylový. Jde o ryzí styl, který nic nepředstírá – všechny materiály jsou ideálně ponechány ve své původní, neupravené podobě, konstrukční a instalační prvky zůstávají odkryty. Nejen, že skvěle funguje i bez typických vysokých stropů a interiéry, v nichž hraje prim kov, nemusí být ani výsadou dospělých. Rozhodnete-li se pro něj, věřte, že si jej zamilují i vaše děti. Kouzlo se industriálnímu stylu ani v dětském provedení upřít nedá. Jen ho správně uchopit do vlastních rukou. Máme pro vás 6 tipů, jak si vytvořit kouzlo průmyslového světa v dětském pokoji, které ocení každý, kdo tíhne k minimalistic­kým, stylově čistým a originálním prostorám.

118x119_B10_BC14SPR_V1-1024x942

foto: Momtrends.com

1. Oprašte staré plechové skříňky
Jako správní vyznavači industriálního stylu, budete-li se držet pravidel, nemusíte staré skříňky ani nově natírat. Spíše naopak, šmirglování jim jen prospěje. Jen pozor na ostré hrany, mohou být pro děti nebezpečné. Rozhodnete-li se pro nátěr, zvolte temnější barvy se šedavým akcentem. Využít tyto skříňky jde v dětském pokojíčku jako šatní skříň, úschovnu pro hračky či poklady.

industrial-style-for-kids

foto: S-media.com

míče

foto: Thetocgr

2. Využijte potrubí
Vytvořit si z něj jednoduše můžete poličky, knihovnu, psací stůl, ale třeba i postel. V kombinaci se dřevěnými fošnami a provazy působí originálně a řešení to není nijak finančně náročné. Pro industriální styl jsou potrubí a kovové tyče zcela klíčové. Vždy však takovéto kousky nábytku dolaďte doplňky pro děti. Spíše než na pestré barvy u nich vsaďte na celkový jednotný barevný dojem a zaměřte se na kvalitu a materiály jednotlivých prvků. Jsou tím, se kterými se dostaví „průmyslové kouzlo“.

Wide-Industrial-Urban-Pipe-storage-shelving-unit-furniture-wall-shelf-bookcase-with-optional-reclaimed-wood

foto: G03.a.alicdn.com

Metal-trim-letters-from-Restoration-Hardware

foto: Cdn.decoist.com

d01c6162ad0ef1ad530a00010c106ef8

foto: S-media.com

3. Jednoduše čím více kovu, tím lépe
Krom skříněk a trubek, můžete do dětského pokojíčku umístit i kovové židle, koše a lampy. Oblíbeným řešením je místo stolu dlouhá rustikální dřevěná deska, která kopíruje přirozené obrysy stromu. Nic nepokazíte ani jednoduchými podpěrami klasické obdélníkové dřevěné desky.

rum

foto: Blogg.zarah-lou.se

tableau-ardoise-mural-tableau-ardoise-cuisine-tableau-memo-chambre-enfant-jouer

foto: Archzine.fr

4. Industriál jen jako dívčí koření
Industriální styl skvěle okoření jednoduché světlé minimalistické interiéry. Nejlépe si bude rozumět s vintage stylem a přírodním designem. Industriální doplňky nemusí udělat radost jen juniorům – astronautům, sportovcům, či inženýrům, ocení ho i holčičky. Je známo, že ne úplně všechny holdují od hlavy po patu sladkému princeznovskému stylu a mají v sobě trochu revolty již od mala.

kid16

foto: Thebooandtheboy.com

9ffe856d880f1b1ac560428b35900a6a

foto: Growingfootprints.com.au

vintage bedroom ideas

5. Koše, košíky, truhly a pokladnice
Industriální styl nabízí širokou paletu stylových úschoven se skrýší. Je jen na vás, které z nich si vyberete. Skvěle působí jak kovové koše, tak vintage kufry, dřevěné bedýnky s kolečky nebo bez, i dřevěné truhly všech rozměrů. Ideální je v interiéru jejich kombinace. Vložit do nich můžete všechno, s čím často operujete, budete to mít neustále na očích, ale uklizené na svém místě. Nezdá se, ale industriál je jako stvořený pro pořádkomilce 🙂

rhbc_prod241237_av2

foto: Sweet-shower.net

OldGlorybunkroom2-1024x682

foto: Hollymathisinteriors.com

rhbc_cat431019

foto: Media.rhbabyandchild.com

3 organization

foto: 4.bp.blogspot.com

Elegant-heavy-duty-dog-crate-in-Kids-Eclectic-with-Cat-Litter-Box-next-to-Pussy-Willow-Ideas-alongside-Old-Soda-Crates-andWooden-Crate-

foto: Houzz.fr

6. Ruku v ruce s cihlami a osvětlením
Nemusíte bydlet v bývalé tovární hale ani skladišti s vysokánskými stropy, ani mít neohozenou omítku. Zatoužíte-li však po nabarvené cihlové stěně, bude dobře v kombinaci s industriálním stylem působit i jen tapeta. Atmosféru skvěle dotvoří kovové lampičky, neobvyklé lustry a oblíbená světýlka nad postel či na zeď. Nabízí se však i světýlka typu písmenek a symbolů. Nejlépe industriálnímu stylu půjdete naproti, když dáte dětem prostor k sebevyjádření a spojíte jej s oblíbenými činnostmi vaší ratolesti. Možností je nespočet.

9

foto: 2.bp.blogspot.com

66e9e91dfee25561955fa4693398971c

 

600cool_teenage_boy_bedroom_best

foto: Myinterioslife.com

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.