9 + 1 inspirací pro čtecí koutky

Soukromý prostor hraje důležitou roli nejen v dětském pokoji. Nechte se inspirovat čtecími koutky.

ReadingSpace1foto: Thistlewoodfarms.com

Postelová nebesa slouží primárně k poskytnutí většího zatemnění v době spánku nebo jako ochrana před slunečním zářením či hmyzem. Tato funkce může být povznesena na úroveň zábavného prvku v dětském pokoji. Aplikace textilní střechy nad postelí vytvoří oázu klidu a soukromí.

Provedení dětských přání může být mnohdy oříškem, v tomto případě na první pohled nemožná realizace lesního tábořiště byla dovedena do dokonalosti. Postelová nebesa imitují stanovou střechu, jež poskytne dostatek soukromí pro odvážná domácí dobrodružství.

ReadingSpace2foto: Greylikesbaby.com

Varianta týpí vytváří izolovanou zónu v pokoji, jejíž využití nemusí sloužit jen nejmenším, soukromí pro víkendové lenošení ocení rovněž dospělí. Romantická dívčí oáza s květinovou dekorací může zastoupit obligátní sofa nebo gauč.

ReadingSpace3foto: Pauletpaula.com

Spousta polštářů, měkkých materiálů, různých druhů látek dodá prostoru neodolatelný punc pohodlí. Toto provedení pracuje s navršenými matracemi, které sami o sobě neposkytnou tolik útulné atmosféry. Jednoduché řešení zavěšení nebes do stropu situaci ihned změní.

ReadingSpace4foto: Thebooandtheboy.com

Výhoda týpí tkví v jednoduché konstrukci i údržbě, oproti nebesům není třeba tolik materiálu ani upevnění ke stropu, proto pro pokoje s moderními ekonomickými nižšími stropy je lepším řešením právě týpí. Čtyřhranný stan se směstná i do malých prostor a s jeho dekorem mohou pomoci děti.

ReadingSpace5foto: Numero74.com

2v1 kombinace nebes i stanu, coby soukromého prostoru je dost možná sen malých dobrodruhů a nejeden dospělý po podobném propojení zatouží. Stan je ideálním místem pro čtení. Osvětlení v podobě hvězdy dodá loveckému stylu tu ryzí atmosféru nocování pod širákem.

ReadingSpace6foto: Coosje-blog.com

Milovníci knih či psaného slova ocení stanové inovativní řešení. Také se vám líbí schovávaná v obřím notesu? Stačí svázat tři stejně velké desky a pro větší zábavu lze upravit povrch „stanu-notesu“ tabulovou fólií. Aplikace je jednoduchá a finančně nenáročná.

ReadingSpace7foto: Bloglovin.com

Ani v podkroví se nemusíte vzdávat instalace nebes, naopak. A díky osvětlení se ze stanu stává jakási posvátná dominanta pokoje. Využití kožešiny jako podlahového materiálu je jak pohodlným, tak luxusním řešením. Ideální pro večerní chvíle s knihou nebo studiem.

ReadingSpace13foto: Decoholic.org

Děti zbožňují si hrát na různé charaktery a ještě více přespávat na společných místech. Pokud jste jen trochu zruční, zařízení vojenského lazaretu nezabere příliš dlouho.

ReadingSpace15foto: Decoracionbebes.com

Jiným řešením pro zútulnění spacího nebo čtecího sektoru je holá konstrukce nebes navozuje pocit většího soukromí pro různé dětské hry. Střecha se dá využít jako netradiční opora pro dekorace.

ReadingSpace8foto: Homedecorideas.eu

Není třeba zůstávat při zemi, inspirace může přijít odkudkoliv. Létání balónem patří mezi sny mnoha dětí i dospělých. Takto zařízený relaxační prostor přímo vybízí pro četbu dlouhých románů.

 

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.