Barevná nespoutanost jihu

Toskánský, hispánský, středozemní, ostrovní řecký styl mají mnohé společné. Například pocit, že v domě se opravdu žije a často zvesela. Prosvětlené prostory vás okouzlí svou barevnou škálou a překvapí benevolencí k míchání vzorů a materiálů. Zavzpomínejte na slunné dny dovolené a nechte se inspirovat explozí z jihu. Zahřeje vás, i když jste letos na jih nevyrazili!

4foto: Dotandbo.com

1. Promyšlené barvy
Temperament jižanských obyvatel není jen výsadou jejich charakterových rysů v mezilidské komunikaci, rázovitou dynamiku s oblibou přenášejí i do interiérů. Citrónová, okrová, modrá, pomerančová, bílá, krémová, životadárná zelená, terakota jsou barvy, které vycházejí z tradice a mísí se v interiérech s notnou dávkou odvahy. Často neotřele v kombinaci chladných odstínů s teplými.

2_604x588_acf_croppedfoto: Dotandbo.com

mediterranean-home-design-picturesfoto: 1decor.net

2. Oblíbené přírodní materiály
Jižanský styl vás překvapí funkčností a pohodlím, vzniklým spojením starověkých prvků s venkovem. Surové dřevo je esencí přímořských stavení. Doplňky z přírodních materiálů jsou neodmyslitelně spjaty s tradicí, díky které dokáží navodit příjemnou rustikální atmosféru.

3foto: Dotandbo.com

Country-House-Spain-11-1-Kindesignfoto: Onekindesign.com

bedroom-san-giorgio-mochaukfoto: Mochacasa.com

3. Látky
Útulnost interiérů utváří všudypřítomné pestré tkaniny se spoustou přikrývek, polštářů a dekorací, které přímo vybízí k odpolední siestě. Z jižanského stylu čerpá i boho styl. Společnými prvky jsou jim nástěnné dekorace a tkaná čela postelí. Vše je útulné, účelné a vzorované.

Liva-Cetti-house-Kate-Mathis-photo-Remodelista-19-768x1117foto: Remodelista.com

Liva-Cetti-house-Kate-Mathis-photo-Remodelista-1-768x977foto: Remodelista.com

serene-mediterranean-villa-5foto: Thouswell.co

4. Obklady a dlaždičky
Kámen v interiéru působí elegantním dojmem a dodá punc luxusu. Když se navíc tradiční folklórní vzor spojí s moderními interiérovými prvky, vznikne zajímavý stylový průnik, ze kterého budou návštěvy unesené.

tiled stairs guatemalafoto: Zsazsabellaagio.com

Country-House-Spain-10-1-Kindesignfoto: Onekindesign.com

b654fa8669700ff3fdcbdb3933367ce589c64ad8foto: Apartmentherapy.com

5. Dekorace
Míra dekorace je zcela individuální záležitost. Pokud ovšem rádi kolektujete artefakty, můžete si z nich vytvořit jakousi osobní svatyni – spojení věcí, kterých si vážíte. Náboženské vyznání zde nehraje žádnou roli. Aby lahodila oku, zkuste přidat květiny či dřeviny.

Liva-Cetti-house-Kate-Mathis-photo-Remodelista-5-768x977foto: Remodelista.com

Liva-Cetti-house-Kate-Mathis-photo-Remodelista-7-768x1117foto: Remodelista.com

Liva-Cetti-house-Kate-Mathis-photo-Remodelista-8-768x977foto: Remodelista.com

Liva-Cetti-house-Kate-Mathis-photo-Remodelista-10-768x977foto: Remodelista.com

6. Rostliny
Pravý nádech prosvětleného a úrodného jihu přichází s vůní dřevin, kaktusů nebo jakékoliv jiné zeleně a květin. Zelená oživí a ochladí nejen vás, ale i interiér. Minimalismus v jižanském stylu není cílem ani na poli rostlin, proto se nebojte experimentovat ve velkém.

317fdbe8255b49ebbe3d97e466aeb096c4c8ea43foto: Apartmenttherapy.com

Liva-Cetti-house-Kate-Mathis-photo-Remodelista-16-768x977foto: Remodelista.com

Liva-Cetti-house-Kate-Mathis-photo-Remodelista-3A-768x1187foto: Remodelista.com

Liva-Cetti-house-Kate-Mathis-photo-Remodelista-17-768x1187foto: Remodelista.com

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.