Barevné listí na zahrádce překáží, doma slouží jako dekorace. Podívejte se, jak na to

V jednom z našich nedávných článků jsme vám přinesli pár tipů na výrobky z kaštanů. Tentokrát se podíváme na to, jak pracovat s dalšími dary podzimu a vytvořit si pěkné dekorace z nasušených přírodnin, kterých máme kolem sebe fůru i kopu. Podívejte se, jaké krásy lze vytvořit z pouhých opadaných listů, a probuďte v sobě své kreativní já.

Řetězy a girlandy

Ze základní školy si zajisté všichni pamatujeme řetězy z barevného podzimního listí. Navlékat listy na nit může samozřejmě bavit i vaše děti. Takové girlandy potom probarví interiér a vnesou do něj trochu té magické podzimní atmosféry. Pokud ale chcete staré dobré triky trochu okořenit a vyrobit něco skutečně podzimně půvabného, pořiďte si řetěz světélek a lístky přilepte izolepou nad světélka. Barevný koncert, který vás čeká po rozsvícení řetězu, bude pro vás i děti magickým zážitkem. Podobně zafungují i řídké řetězy z listí umístěné do oken. Sluneční paprsky prosvěcující dekoraci pak dokonají barevnou symfonii za vás.

Svícny

Světelné hrátky s listy nás nikdy neomrzí a nemusíme se jich vzdávat, ani když zajde slunce. Pomocí transparentního lepidla a prázdné zavařovačky si můžeme vytvořit velmi šikovné podzimně dekorované svícny, které prohřejí a zútulní váš večer teplým a příjemným světlem.

Miska

Pomocí jednoduchého triku s lepidlem lze velmi snadno vyrobit třeba i dekorativní mističku na drobnosti. Stačí jen pár krásně zbarvených listů, transparentní lepidlo, štětec, miska požadované velikosti z nepřilnavého materiálu (třeba skleněná nebo nerezová) a plastiková fólie a může se jít na věc.

Obrazy a koláže

Listy lze samozřejmě využít na sto dalších způsobů. Díky jejich rozličným tvarům se z nich za pomoci lepidla a fantazie mohou stát i rozmanití živočichové. Obzvlášť malé děti bude velmi bavit lepit listy na papír a vytvářet tak například krásné motýlky, ježečky či podzimní skřítky. Velmi vděčnou technikou je i obtiskování listů na papír. Děti pomocí této grafické metody mohou vytvořit jak abstraktní, tak i zcela konkrétní obrazy. Co se na náhodně obtištěné listy totiž následně domaluje, může úplně změnit listovou podstatu věci.

Z listů můžete samozřejmě vyrobit i prostorové objekty, jako třeba malé růžičky nebo věnce na dveře. Nepřeberná škála barev a tvarů ve vás zajisté probudí vaše tvořivé já, tak jej nechte přebrat otěže a ujíždějte na vlně podzimní inspirace směrem k nespoutané kreativitě.

FOTOGALERIE:

foto: muyingenioso.com, pinterest.com

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.