Beru si home office, kam se ale posadím? Poradíme vám

Práce z domova je zajímavá a čím dál tím více Čechů toho využívá. Nemuset ráno cestovat do zaměstnání a moct si ještě v pyžamu a s ranní kávou vyřídit pracovní korespondenci je moc příjemné. Na delší pracovní maratony ale nestačí položit si na gauči počítač na klín a operovat z polohy ležmo. Trpí tím jak naše soustředění, tak naše tělo. Proto je výhodné připravit si doma pracovní koutek, odkud můžeme snadno a pohodlně vykazovat pracovní činnost a přitom si lebedit v lůně svého nejoblíbenějšího místa na světě – domova. Pojďme se podívat na pár tipů ohledně domácích pracoven. Zjistíme, že není třeba vyčleňovat pracovnímu koutu celou místnost. Vaše domácí pracovna se elegantně vměstná do obýváku, ložnice nebo třeba kuchyně.

Kam pracovnu umístit?

Uvažujete-li, do jaké části bytu svou pracovnu umístit, berte v potaz několik faktorů. Máte-li k dispozici celou oddělenou místnost, je skoro vyhráno. Můžete si ji totiž zařídit podle vašich nejtajnějších přání se vším všudy.

I zde ale myslete na to, abyste měli dostatek denního světla, které bude podporovat jak vaše pracovní soustředění a nasazení, tak rodinný rozpočet. To samé platí i pro pracovnu umístěnou v nějakém koutu ve společných prostorech bytu.

V tomto případě je vhodné zamyslet se i nad tím, jaký typ pracanta ve vás dřímá. Někdo totiž k práci potřebuje absolutní klid, jeho pracovna by tedy měla být umístěna v klidné a málo frekventované části bytu.

Jiní zase oceňují čilý ruch a lépe se soustředí, když mají kolem sebe nějaký vzruch. Potom je výhodné posadit se s pracovním koutem třeba do obýváku nebo i kuchyně.

Některým lidem všeobecně nevyhovuje pracovat ve stejné místnosti, v níž se spí, zvlášť pracuje-li dotyčný po nocích. Hlavním pravidlem by ale mělo být, abyste si našli místo, kde se budete cítit dobře.

Pracovní koutky v obývacím pokoji

Pracovní koutky v ložnici

Vybavení pečlivě vybírejte

Když máme místo, můžeme si jej zařídit. V dnešní době, kdy většina naší práce spočívá v ťukání do počítače, je zásadní správné posazení a uložení klávesnice. Proto věnujme extra pečlivou dávku soustředění na výběr té správné židle a stolu o ideální výšce.

Ergonomická křesla se dnes již vyrábějí v krásných designech, a proto se nemusíte bát kancelářského strašáka, co by pokazil váš interiérově designový záměr. Na správně polohovaný stůl nejspíš musí přijít také lampička či jiný systém osvětlení, který dodá vašemu koutku světlo i během nočního pracovního maratonu.

V neposlední řadě je dobré pomyslet i na propriety, jako je tiskárna, stolní počítač, či jiné nářadí a lejstra, která budou vaši domácí kancelář zajisté plnit a bude je třeba někam uložit. Prakticky se v tomto směru osvědčují třeba papírové krabice či organizéry na kolečkách, které je po práci možno neviditelně schovat pod stolem. Řešením jsou samozřejmě i nástěnné police. Propojení pracovního koutu například s knihovnou je výborná jak funkční, tak vizuální fúze.

Pracujte „ve skříni“

Soulad s interiérem zbytku bytu je samozřejmostí. Některé pracovní koutky dokáží vyplnit prázdné místo a interiér obohatit.

Chcete-li ale na práci během svého volného času doma zapomenout úplně, existuje varianta „pracovna ve skříni“. Svou pracovní plochu i veškerý sortiment kolem jednoduše umístíte do systému s klouby, který po práci snadno zavřete jako skříň a práce i veškerý stres s ní spojený rázem zmizí.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.