Bílé bezpečnostní dveře od bytu s dřevěnnou podlahou

Bezpečnostní dveře ochrání před nezvanými návštěvníky

Vybavení našich domů a bytů často láká zloděje, kteří si s běžnými vstupními dveřmi snadno a rychle poradí. Ve větším ohrožení jsou ti, kteří tráví hodně času mimo domov, nicméně takzvaní bytaři často pracují velice rychle a nezřídka zvládnou vyloupit objekt i během doby, kdy jsou členové rodiny v zaměstnání a ve škole.

Zloděje lákají domy, byty, chaty i chalupy

Žádný typ nemovitosti není mimo hledáček lupičů. Pokud předpokládají, že by se u vás mohl najít hodnotnější majetek, šperky z drahých kovů nebo dokonce vysoká částka peněz v hotovosti, je pro ně vaše obydlí, případně rekreační objekt, potenciálním cílem.

Co je pozvánkou pro zloděje?

Když dodržujete pravidelný režim, jehož harmonogram se dá jednoduše vysledovat, a objekt má jen minimální zabezpečení, srdce bytaře zaplesá. Ví, že u vás bude mít snadnou práci. A ztráta majetku není jediné riziko. Pokud je nečekaně někdo doma, může mu zloděj v panice způsobit zranění. V ohrožení jsou zejména nemovitosti v rizikových lokalitách, avšak k vyloupení objektů dochází i v luxusních čtvrtích.

Jak ochránit sebe i svůj majetek proti zlodějům?

Kvalitní pojištění je základ, nicméně ještě větší důraz by měl být kladen na prevenci. Pokud zabráníme vniknutí zlodějů, ušetříme si spoustu starostí i jednání s pojišťovnou. Proto bychom měli svůj majetek v první řadě dobře zabezpečit. Koneckonců i cena pojistky a výše plnění se odvíjí od toho, jak velký důraz klademe na zajištění bezpečí svého domova.

Jaké bezpečnostní prvky jsou opravdu účinné?

Základem jsou bezpečnostní vchodové dveře od spolehlivého výrobce. Samozřejmostí by mělo být i bezpečnostní kování na dveře, které znesnadní odstranění vložky. K bezpečnostním dveřím nerozlučně patří bezpečnostní zámek na dveře. Okna snadno dostupná z ulice je vhodné opatřit bezpečnostními skly či mříží. Účinný je i alarm, který v případě neoprávněného vniknutí upozorní okolí hlukem, případně odešle upozornění majiteli nemovitosti či rovnou policii.

Jak vybrat bezpečnostní dveře do bytu?

Pro většinu z nás jsou ideální volbou vstupní dveře bezpečnostní třída 3. Poskytnou dostatečnou ochranu běžnému majetku a pomohou k uzavření pojistky za výhodných podmínek. Vyšší třídy ocení spíše majitelé opravdu cenných předmětů a sběratelé. Kvalitní zabezpečení nabízejí ocelové bezpečnostní dveře, které kladou velký odpor při snaze o jejich proříznutí nebo provrtání. K dostání jsou v nejrůznějších moderních i klasických designech včetně věrné imitace dřeva. Hodí se jako bezpečnostní dveře do paneláku i do bytů ve starší zástavbě, vždy je k nim ovšem třeba pořídit i odpovídající dveřní rám. Důležitým kritériem při výběru je i výše investice. Bezpečnostní dveře cena je od 10000 Kč výše.

Další užitečné rady najdete na webu hb.cz.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.