Blíží se Den matek. Vyrobte jim s dětmi vlastnoručně originální dárek!

Druhá neděle v květnu patří té nejbáječnější, nejhodnější a nejtrpělivější bytosti ve vašem životě – mamince. Vzpomeňte si na tu svou a zavolejte jí. Nebo přineste květiny, bonboniéru či ideálně obojí! Chcete maminky potěšit ještě víc? Zkuste jim s dětmi vyrobit originální dárek. Jak na to? Poradíme vám.

Tradice z první republiky

Den matek je tradiční svátek, který se sice připomíná v různé dny, ale zato po celém světě. U nás se poprvé slavil za první republiky v roce 1923. Jeho velkou propagátorkou byla dcera prvního prezidenta Československa Alice Masaryková.

Většina maminek nejvíce ocení trochu péče a klidného času stráveného s rodinou. Skvělým dárkem proto může být třeba snídaně do postele – s domácím koláčem, výbornou kávou a vázou tulipánů – nebo to, že si (děti i manžel) jednou doopravdy sami uklidí všechny věci.

Vyrobte originální skládačku

Chcete s dětmi mamince připomenout, jak ji máte rádi a že je vám s ní vždycky krásně? Zkuste jí vyrobit originální dřevěné puzzle s fotografiemi. Variant je spousta.

Budete potřebovat:

 • Dřevěné kostky o hraně 3 až 5 cm (můžete mít jen 9 kostek, ale třeba i 16 nebo 25)
 • Vytištěné fotografie
 • Lepidlo na dřevo a papír, štětec na jeho rozetření
 • Nůžky, řezák na papír
 • Tužku
 • Lepicí pásku na zajištění kostek
 • Barvy na dřevo (pokud budete chtít)

Jak na to?

Jako základ můžete použít staré dětské hrací kostky, které očistíte a přetřete jednotnou barvou. Pokud budete chtít, nemusíte se omezit jen na jednu fotografii. Můžete pro maminku vyrobit opravdový hlavolam. Každá kostka má přece hned 6 ploch! Na jednu sadu kostek můžete tedy nalepit až 6 různých fotografií. Zkuste třeba portréty různých členů rodiny nebo domácích mazlíčků.

Pokud tolik fotografií použít nechcete nebo maminka zase tak moc nemiluje skládačky, vyzkoušejte další možnou variantu. Nechte děti na opačnou stranu kostek, než kam nalepíte vybranou fotografii, namalovat barvami obrázek nebo napsat mamince pěkný vzkaz. Popusťte uzdu svojí fantazii.

Vlastnoručně vyrobený dárek potěší nejvíc

A kdybyste chtěli zkusit pro maminky vyrobit nebo vymyslet ještě nějaký další dárek, jen směle do toho! Krásné přáníčko, voňavé kostky do koupele, pohotovostní krabice na pomůcky do zahrady nebo do lázní? Inspirovat se můžete například zde:

Souhlasím s podmínkami

 1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
 2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
 3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
 4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.