Z cukrkandlově pohádkového místa pro bohaté zůstalo město duchů

Pokud máte občas pocit, že ty nejpodivnější věci se jistojistě dějí v Česku, pak jste asi ještě neslyšeli o tureckém satelitním městečku duchů Burj Al Babas. Zaručeně vás z něj bude přecházet zrak.

V severoturecké provincii Bolu, v údolíčku mezi horami, se místní developeři rozhodli vytvořit luxusní kolonii domů, z níž zůstává zdravý rozum stát. Jestli máte rádi věžičky, balkonky a balustrády, budete naprosto nadšení.

Jak se stavělo? Podívejte se na video.

Projekt byl navržen velkoryse. Mělo být postaveno na 700 stejných domků ve stylu zámku od Walta Disneyho. V jejich středu se počítalo s výstavbou velkého obchodního centra s kinem, restauracemi, konferenčními sály i školkou. V plánu byl i aquapark a prostor pro fotbalové a basketbalové hřiště, ba i pro tenisové kurty a turecké lázně.

Kroutíte trochu hlavou a ptáte se, koho mohlo napadnout stavět zmenšeniny romantických zámečků jako řadové domky? Architekt projektu, Naci Yoruk, tvrdí, že šlo o přání samotných zákazníků, kteří jsou původem ze Saúdské Arábie, Kataru nebo Spojených arabských emirátů.

Na takovéto fotografie lákal developer svoje klienty.

Velké plány ale přerušil ještě větší krach. V první vlně si sice prodalo asi 350 luxusních zámečků. Developerská firma však zjevně přecenila svoje možnosti a vyplavalo na povrch, že se topí v dluzích. Projekt musel být nakonec přerušen. Investoři sice tvrdí, že když se prodají ještě další domy, bude možné plány dotáhnout… Ale kdo ví. A zatím se rozestavěnou kolonií jen prohání vítr.

Líbilo by se vám bydlet v takové kolonii?

Foto: cnn.com, burjalbabas.com

Líbil se vám článek?

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.