Přírodní podzimní věnec na dveře s listy, jablky, jeřabinami a sušenými květinami

Návod, jak vyrobit podzimní věnec na dveře + tipy na další podzimní dekorace

Podzimní období je plné veselých a pestrých barev. Z listů, šišek a dalších přírodních věcí se navíc dají vytvořit krásné dekorace. Jednou z nejznámějších a nejvíce vyráběných jsou podzimní věnce na dveře.

Co všechno budete potřebovat?

Pokud chcete krásný věnec, můžete ho koupit v květinářství či zahradnictví. Ty opravdu povedené však nebývají levné, a tak je lepší strategií pustit se do tvoření a vyrobit si vlastní. Výhodou je, že bude naprosto originální a nikde jinde se s ním nesetkáte. Navíc můžete zvolit takové barvy, které sladíte s vybavením a jinými dekoracemi či květinami.

přírodní podzimní dekorace na výrobu věnce

A co všechno budete potřebovat? Základem je podložka kruhového tvaru. Ta může být z polystyrenu, svázané slámy, větví či smotaných papírových ruliček. Půjde o kostru věnce určující jeho tvar a sloužící pro přichycení dekorací. Dále budete potřebovat sušené květiny, listy, šišky, bukvice, větvičky a další přírodní dekorace. Přidat můžete i lýko, pytlovinu a nejrůznější sušené dekorace, které jsou k zakoupení v květinářstvích. Jednotlivé věci můžete na věnec přivazovat či připichovat. Nejlepší je použití tavné pistole, kdy všechno potřebné jednoduše a rychle přilepíte. Tavnou pistoli navíc využijete i v domácnosti pro nejrůznější opravy a další kreativní práce. Cena za její pořízení rozhodně není vysoká a s trochou cviku je manipulace velmi jednoduchá.

Umístění věnce

potřeby k výrobě přírodního podzimního věnce

Věnec můžete umístit na hlavní vchodové dveře, kde vytvoří krásný dekorativní prvek. Může být i na dveřích do bytu, případně uvnitř interiéru, kde také udělá parádu. Menší a lehčí podzimní věnečky je možné zavěsit do okna. Hezky vyrobený věnec může navíc posloužit i jako dekorace například na jídelní stůl, kde vykouzlí útulnou atmosféru.

Proč se podzimní věnec vyrábí?

Podzimní věnec se vyrábí jako veselá a barevná dekorace oslavující krásy podzimu. Jde o příjemnou přírodní ozdobu, která může stát jen pár korun, ale udělá velkou parádu. Pohled na krásnou dekoraci potěší vás i kolemjdoucí.

K výrobě přizvěte i děti

Malá holčička vyrábí dekorační podzimní věnec z listí

Výroba věnce je kreativní činností, na které se mohou podílet i starší děti. Zábavu si užijete při tvoření s dětmi školního věku, naopak u mladších třech let hlídejte, aby omylem nesnědli nějakou drobnou zapomenutou dekoraci použitou na zdobení. Jinak výrobu zvládne každý bez ohledu na věk a pohlaví. Stačí mít trochu estetického cítění a šikovnost.

Kolik času zabere výroba podzimního věnce?

Pokud už máte podobné kreativní činnosti trochu v ruce a připravíte si předem všechen potřebný materiál, bez problémů se vejdete do jedné hodiny. V případě, že jde o váš úplně první věnec a nic podobného jste nikdy nedělali, může výroba zabrat více času.

Tipy na další podzimní dekorace

Jako další podzimní dekorace poslouží například girlanda ze sušeného listí a dalších přírodnin. Na provázek stačí navléknout všechno potřebné, dozdobit a zavěsit na vybrané místo. Krásně vypadají i zdobené květináče a truhlíky pro umístění ke dveřím či na okno. Živé květiny rostoucí na podzim můžete doplnit dalšími přírodními materiály, případně přidat nějakou koupenou drobnost a je hotovo.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.