DIY: pruhovaná magnetická nástěnka

Rádi byste zajímavou nástěnku větších rozměrů a nabídka trhu se vám ne a ne trefit do vkusu? Vytvořte si ji snadno a rychle sami na míru podle našeho návodu. Dozvíte se v něm krok po kroku, jak si vytvořit magnetickou nástěnku s originálními kreativními magnety, pro vás i vaše děti. A rovnou můžete zapomenout na ostré a nudné připínáčky! Co je k tomu potřeba?

 • hladký galvanizovaný plech (požadovaného rozměru)
 • barevná báze na kov a dřevo
 • 4/více ks vrutů
 • 4/více ks hmoždinek
 • vrtačka
 • metr
 • vodováha
 • papírová lepicí páska
 • malířská barva + malířský váleček
 • rámové lišty (požadovaných rozměrů)
 • kladivo
 • 8/více ks malých hřebíků

 

Diynoticeboard5

V prvním kroku vybereme místo. Nezbývá-li v dětském pokoji moc prázdného prostoru, využijte to poslední, které se ještě namane. A když už žádné nezbývá? Umístěte kreativní nástěnku na stěnu za dveřmi, která jde jen stěží použít k něčemu jinému.

Diynoticeboard4

Druhým krokem je výběr velikosti nástěnky a magnetů. Magnetická nástěnka může mít téměř jakoukoliv velikost, tvar i barvu, zkrátka může vzniknout na míru vašemu prostoru. A stejně tak tomu je i s magnetkami. Můžete si je vytvořit zcela originálně, jen pozor na již na zvolenou velikost a barvy nástěnky. Magnetky si můžete vytvořit z nepoužívaných předmětů anebo hraček. Máte vybráno? Tak jdeme na to!

Diynoticeboard6

1. Připravte si plechovou (hladkou galvanizovanou) desku vámi vybraného rozměru. Specializované obchody nabízí desky až do velikosti 2 × 3 metry, které jdou v návalu monumentální nálady umístit i vedle i nad sebe.

Diynoticeboard7

2. Použijte bázi na kov a dřevo a rovnoměrně ji nastříkejte vrstvu po vrstvě na plech. Pro plné krytí se doporučují dvě rovnoměrné vrstvy barevného nánosu.

Diynoticeboard8

3. Báze na kov velmi dobře přilne ke kovovému povrchu, jen dbejte na to, abyste ji nanášeli ve slabých vrstvách, které nechte dostatečně zaschnout, tím se vyvarujete povrchovým nedokonalostem.

Diynoticeboard10

4. Po zaschnutí barevného nátěru opatrně vyvrtejte vrtačkou otvor v každém rohu, do kterého umístěte hmoždinku, a pomocí vrutu a vrtačky upevněte plech ke zdi.

Diynoticeboard11

5. Po upevnění plechu na stěnu už můžete začít vytvářet finální verzi nástěnky.

Diynoticeboard12

6. Můžete si vystačit s jednou vrstvou, toužíte-li ovšem oživit prostor a vytvořit něco honosnějšího, pokračujte s druhou barvou. Konkrétně pruhů docílíte jednoduše. Vezměte si k ruce papírovou pásku a vodováhu a vymezte části, které vyplníte barvou.

Diynoticeboard13

7. Barvu nechte opět dostatečně dlouho zaschnout. Pokud necháte barvy schnout hodinu i déle, nic se nestane, získáte tak jen větší jistotu dobrého výsledku. Vždy záleží na zakoupeném druhu barev a počtu a šířce vrstev.

Diynoticeboard14

8. Pro upravený a ucelený vzhled oddělte nástěnku od stěny rámovými lištami. Pro upevnění vám postačí malé hřebíčky a kladivo. A je hotovo 🙂

 

Diynoticeboard1
foto: Thecreativityexchange.com

Náš tip: Namísto plechové tabule můžete udělat na stěnu magnetický nátěr a ušetříte si čas. Netřeba se lekat barvy, ve které je magnetický nátěr v prodejnách dostupný, i šedý odstín lze přetřít jakoukoliv malířskou barvou. Ale pozor, záleží, čím byla stěn natřena ještě předtím. Pokud jste se stěnou předtím nijak neexperimentovali a víte, že je standardně natřena kvalitními barvami, není se čeho bát. Budete mít hotovo raz dva a dětská radost z nástěnky vás rovněž nemine!

Souhlasím s podmínkami

 1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
 2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
 3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
 4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.