Dodejte svým domovům správnou vánoční atmosféru. Poradíme vám, jak si vyzdobit okna

Jste spíš na jmelí, chvojí a slaměné ozdobičky, nebo vám nedají spát blýskaví vánoční sobi a zářivě barevné baňky? Nejdominantnějším atmosférotvorným prvkem je bezpochyby světlo. Možná i proto se intuitivně zaměřujeme na okna. Ta jsou totiž mnohem víc než jen příhodný otvor ve zdi, kterým proudí do našich příbytků světlo a vzduch. Zároveň jde o komunikační kanál s okolím.

Světýlka, kam se podíváš

Na počátku bylo světlo. Světlo komety svítilo na cestu poutníkům, kteří hledali mesiáše. Světlo je naděje. Světelné řetězy jsou tedy zcela očekávatelně základním vybavením každého zdobiče začátečníka. Jak jsme si přiblížili v článku o adventní výzdobě, světelné řetězy neboli vílí světýlka navodí správnou kouzelně vánoční atmosféru. Prodávají se v různých délkách a tvarech. Naše oblíbené mají tvar hvězdiček.

Nálepky, fólie a malůvky

Jistě si všichni pamatujete, jak jste jako děti vystřihávali ze složeného papíru symetrické vločky. Najděte pár papírů, naostřete nůžky a vzpomeňte na nejotřelejší techniky.

Vločky různých tvarů a velikostí pomohou světelné atmosféře získat navíc i lehce sentimentální rozměr. Jste-li ve vystřihování dobří, může na vašem okně vyrůst třeba i panorama malebné vesničky nebo lesa. Stínový efekt, který papírové stínítko vytvoří, potěší každého kolemjdoucího.

Kdo se nespokojí s touto základní vystřihovánkovou technikou, může své okno vyzdobit i předtištěnými fóliemi s vánočními motivy, které se dají snadno sehnat v papírnictví nebo i ve větších domácích potřebách.

Fajnšmekry by neměla být opominuta technika malování barvami na sklo. Barvy v tekutém stavu se nanášejí na fólii a po zaschnutí a zatvrdnutí se hotové malůvky připevňují na sklo.

Závěsy z přírodnin a ozdůbek

Některá hluboká okna nabízejí příjemné možnosti zavěšení dekorací do vzduchu. To může vést k velmi širokému spektru dosud neprobádané kreativity. Stačí venku najít nějakou pěknou suchou a odkorněnou větev, pořídit pěkný provázek nebo stužku a schrastit (nebo vyrobit?) sadu oblíbených motivů či přírodnin a jde se na věc.

Nezapomenout na parapet!

Parapet je obecně velmi příhodné místo k odkládání předmětů. Proč toho nevyužít a neodložit tam výjimečně místo klíčů a peněženky předměty sloužící k doplnění dekorace. Výborně se hodí betlémky, svícny, adventní věnce či jiné artefakty. Vždyť na parapetu by koneckonců mohlo konečně dojít i na ty vysněné soby.

foto: istockphoto.com, pinterest.com

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.