Dokonalé spojení původní krásy a moderních technologií – to jsou dřevostavby budoucnosti

Hledáte chytrá a krásná řešení? Zajímají vás novinky a alternativy pro trvalé i víkendové bydlení? Navštívili jsme veletrh Dřevostavby 2018 na Výstavišti v pražských Holešovicích. Podívejte se na trendy, které nás zaujaly! Věříme, že zaujmou i vás.

Široké možnosti izolací

Sruby, roubenky i moderní dřevostavby. 341 vystavovatelů ze sedmi zemí se představilo se svými produkty – od hřebíků a stavebních materiálů přes izolační prostředky, řešení oken a návrhy konstrukcí až po zařízení a doplňky.

Velkým tématem každé dřevěné konstrukce jsou izolační materiály. Vystavovatelé nabídli hned několik variant. Nepropustné stříkané pěny poskytují dokonalé utěsnění. Minerální vlny a přírodní materiály zase umožňují stavbě dýchat.

Účelná kombinace starého a nového

Ať už se chystáte rekonstruovat roubenku v horách, nebo stavět na zelené louce, nic není problém. Na veletrhu se prolínaly moderní i tradiční technologie. Obdivovali jsme například tradiční výrobu střešních došků.

Dřevěná konstrukce nemusí být jen neurčitě hnědá. Dejte vyniknout struktuře dřeva za pomoci profesionálních olejů a vosků. Populární jsou kreativní vosky, které dodají dřevu barevný nádech.

Vrata od stodoly

Současným velikým trendem je využívání starého, zešedlého dřeva na nových, moderních konstrukcích. Starého efektu se dosahuje buď chemickými prostředky, nebo se druhotně využívá reálné staré dřevo, demontované například z konstrukcí vrat stodol. V takovém případě se prkna rozřežou a svrchní vrstva se přiklíží na dřevěné desky z nového dřeva. Vznikají tak velmi pevné a kompaktní designové panely s efektem léty ošlehaného stříbrného dřeva.

Jestli máte rádi zajímavé detaily a těší vás dotek hladkého, měkkého a teplého dřeva, pořiďte si minimalistické, ale velice příjemné a neobvyklé dřevěné kliky, kterým prorokujeme zářnou budoucnost.

Kde si jiná neví rady, Hypoteční banka poradí!

Návštěvníci veletrhu měli díky našemu stánku možnost získat veškeré praktické informace, které se týkají financování dřevostaveb. Jak dlouho trvá hypotéku vyřídit? Co všechno je potřeba doložit? Ve dvacetiminutové prezentaci pak náš hypoteční specialista provedl návštěvníky procesem hypoték krok za krokem a představil inovace, které Hypoteční banka připravila. Nechyběly informace o Českém ostrovním domě, jehož partnerem je i Hypoteční banka.

Český ostrovní dům

Možnosti soběstačného a ekologického bydlení prezentoval na veletrhu stánek projektu Český ostrovní dům. Jedná se o každoroční studentskou architektonickou soutěž, která si klade za cíl hledat nové způsoby řešení staveb, propojující moderní technologie a šetrnost vůči přírodě.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.