Dotáhněte svůj domov do dokonalosti pomocí tapet. Pomůžeme vám s výběrem

Tapety jsou jedním z nejlepších způsobů, jak zútulnit svůj domov. Vzhledem k tomu, že je to velmi výrazný doplněk, který navíc patří mezi ty dražší, nepodceňte jejich výběr. Pokud jste si ještě nikdy žádnou tapetu nepořídili, určitě máte spoustu otázek a nejste si jisti, jak si vybrat tu správnou. Není to ale tak těžké, jak se zdá.

V jakém stylu je místnost tvořena?

Pokud je místnost moderní a převládají v ní studené barvy, nejlepším řešením budou geometrické vzory. Nejoblíbenější jsou klasické černé vzory na bílém, stříbrném nebo šedivém podkladě. Nebojte se ani lesklých tapet.

Do dětských pokojů se hodí velké vzory se zvířecími motivy, se vzory květin nebo i různých scenérií. Všimli jste si například, jaké oblibě se v poslední době těší vzor ananasů a kaktusů?

Ložnice si notují s tapetami s texturovaným vzorem. Co se týče barvy, tak nejčastější jsou různé odstíny olivové, béžové, hnědé, krémové a šedivé.

Jaký druh tapety vybrat?

Nejvíce užívanou je tapeta vinylová. Je vhodná do jakékoliv místnosti, protože je omyvatelná a dobře se na zeď aplikuje. Použít jí tedy můžete i v koupelně či kuchyni.

Vliesové tapety se aplikují na zeď pomocí lepidla. Jejich velkou výhodou je velmi jednoduché strhávání a použitelnost ve vlhkém prostředí.

Papírové tapety jsou asi nejstarším a zároveň nejoblíbenějším druhem. Nanáší se na zeď lepidlem a jejich odstranění je obtížnější. Výhodou je nízká cena a možnost přemalování.

Barvy jsou důležité

Pokud chcete navodit do místnosti pocit tepla, vyzkoušejte červenou, oranžovou, žlutou nebo hnědou.U nízkých stropů můžete volit chladné barvy. Zelená, modrá nebo šedivá budou ideální. Zároveň stěnu opticky prodlouží svislé pruhy.

Naopak u vysokých stropů můžete vyzkoušet tmavé odstíny, bát se nemusíte ani černé barvy. Pokud byste opticky chtěli místnost zmenšit, zvolte vodorovné pruhy nebo vzory.

Pokud potřebujete tapetou skrýt nějaké nedokonalosti, skvěle vám poslouží tapety s reálnou strukturou.

Tabule malovaná na zeď

Speciální kategorií je stěna, kterou potřebujete popsat, pokreslit nebo počmárat, a následně zase smazat a začít znovu. Zkrátka taková praktická tabule. Samolepící tabulové tapety jsou teď hodně v kurzu. Jejich nevýhoda je vysoká pořizovací cena. Levným a praktickým řešením je nákup tabulové barvy, kterou jednoduše nanesete na stěnu. Omyvatelný kus domova, kam můžete psát dle potřeby, je na světě.

FOTOGALERIE

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.