Dovolená na hausbótu aneb Šplouchající romantika pro celou rodinu

Romantika pro zamilované, rodinná dovolená, kde se děti parádně vyblbnou ve vodě, nebo party s přáteli na vodě? Ať už čas strávený na hausbótu pojmete jakkoliv, zaručeně na něj budete vzpomínat rádi.

Proč zrovna dovolená na hausbótu?

Umíte si upřímně představit něco víc romantičtějšího než usínat za lehkého pohupování vody a malebného západu slunce?

Tento originální způsob dovolené má několik výhod. Například koupání bez otravného mačkání na přeplněném koupališti. Jediné, na co si musíte dát pozor, je, abyste neskočili do vody poblíž rybářů. Mohli byste se zranit o háček.

Není problém si vzít kolo a dovolenou pojmout i sportovně

Na co si ještě dát pozor

Když vás koupání na daném místě omrzí, tak je možné odjet jinam. Je ale dobré vědět, že většina hausbótů nemá motor, a tak při změně kotviště vás bude muset odtáhnout vlečná loď. Abyste později nebyli překvapeni a počítali s tím, protože spousta lidí se domnívá, že s hausbótem lze plout po vodě kamkoliv se jim zamane – ale bohužel tomu tak není.

Výdobytky civilizace

Jedním z kladů, kvůli kterému spousta lidí propadla kouzlu hausbótů, je všudypřítomnost přírody, ale zároveň se nemusíte bát, že byste se museli zcela oprostit od civilizace – většina z nás si bez telefonu a notebooku neumí představit život. Nebojte, na hausbótech elektrickou energii najdete. Samozřejmostí je i kuchyň, topení či teplá voda, takže o žádnou bojovku se rozhodně jednat nebude. Častým dotazem jsou toalety – jak jsou zde řešeny? Pokaždé co budete chtít na záchod, tak budete muset skočit do vody nebo do nejbližšího lesa za keř? Ale kdeže! I v tomto ohledu strádat nebudete. Záchody bývají buď suché, nebo obsahují plastovou jímku, kterou jednou za čas vyprázdníte.

Ovládání zvládne (skoro) každý

Další fakt, který by vás mohl přimět si zkusit tento zážitek, je, že na ovládání hausbótu stačí pouze rychlé školení od toho, od koho si loď budete pronajímat. Nepotřebujete tedy žádné speciální oprávnění, stačí vám pouze občanský průkaz a věk nad 18 let.

Teď si určitě říkáte, kolik taková sranda stojí. Ale skvělou zprávou je, že pronájem lodi na den vás vyjde nastejno jako jedna noc v průměrném hotelu! Tak nad čím ještě přemýšlíte?

Z dovolené domov?

A pokud se vám dovolená na hausbótu zalíbí opravdu hodně, není problém v něm začít dokonce i bydlet. Hausbóty na bydlení nejsou žádní prcci, ve kterých byste se tísnili. Najdete malé i velké. Pokud si ale tímto velkým krokem a změnou životního stylu nejste jistí, tak se nestresujte složitým rozhodováním, společnosti na půjčování hausbótů s tímhle počítají a pronajímají hausbóty i na delší dobu, abyste si mohli vyzkoušet bydlení na déle, než je jenom dovolená.

Pokud byste se rozhodli pro tento způsob bydlení, je dobré počítat s tím, že se jedná o drahou investici, a taky bude pravděpodobně problém s papírováním – v České republice není možné si tento způsob bydlení nahlásit jako trvalé bydliště.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.