Fotíte na dovolené jako o život? Víme, co udělat s pořízenými snímky!

Léto je obdobím dovolených – času, který mnohem intenzivněji trávíme se svými blízkými. Všichni si chceme prožité vzpomínky uchovat. A tak se stane, že na konci prázdnin je paměťová karta plná fotografií a brzy začne být jasné, že už asi nikdy nebude čas si všechny obrázky prohlédnout. Co s tím, když si i přesto chcete vzpomínky na své zážitky uchovat? Máme pro vás pár nápadů.

Výběr bolí, ale je potřeba

Ať chcete, nebo ne, budete muset začít probírkou fotek. Vyberte asi dvacet nejlepších. Bude to těžké, ale ve výsledku zjistíte, že to je jeden z nejzáslužnějších činů, které vykonáte pro své drahé i pro své budoucí já. Zbylé fotografie nemusíte ničit, ale pro těch přibližně dvacet nejpovedenějších připravte lepší osud než jen osamění na dně harddisku.

Tisk není mrtvý

I když je dnešní doba digitální, archiváři vám potvrdí, že doopravdy důležité dokumenty se stále uchovávají v analogové, tedy papírové podobě, pro případ technického selhání. Inspirujte se u odborníků a fotografie si kvalitně vytiskněte. Jakou formu tisku zvolíte, je na vás. Chcete-li však, aby si vaše fotky udržely kvalitu, nespoléhejte na obyčejnou barevnou tiskárnu a obraťte se raději na odborníky ve fotolabech.

Můžete si vytvořit fotoknihu. Zvolíte si vlastní obrázky, můžete doplnit popisky a odborná firma vám vše vytiskne a sváže. Až budete chtít jednou ukazovat vnoučatům, co jste zamlada zažili, určitě tento formát oceníte vy i oni. Nevýhodou mohou být o něco vyšší pořizovací náklady a také to, že se může stát, že teprve po vytištění zjistíte, že váš výběr fotek nebyl ideální.

Fotoalbum jako deník

Stále aktuální jsou i klasická papírová fotoalba, do kterých se fotky lepí. Jejich výhodou je, že do nich můžete libovolně psát, kreslit a doplňovat je i po letech. Jedná se o osobní výpověď, která může posloužit i jako cestovní deník. Navíc si takové album můžete bez větších nákladů udělat sami a stane se tím součástí celého vašeho letního zážitku, který díky přípravě alba prožijete se svými blízkými znovu. Chcete-li si vše doopravdy dobře pamatovat, je to pro vás jasná volba.

Soukromá výstava

Chcete si obrázky vystavit tak, abyste si mohli léto připomínat po celý rok? Není nic snazšího. Výběr fotografií si vyvěste na stěnu – nemusíte ale každé fotografii pořizovat samostatný rámeček. Vytvořte si unikátní vývěsní plochu. Můžete použít například starý rám od obrazu, do kterého napnete síť, nebo provázky. Na ně pak pověsíte fotografie pomocí kolíčků. To je však jen jedna z mnoha variant. Další nápady, jak si doma vystavit rodinné fotografie z dovolené, najdete ve videu.

Moderně a digitálně

Velice moderní variantou jsou digitální fotorámečky, které pouští postupně sérii vámi vybraných fotografií. Rámeček si můžete postavit na poličku a letní cestování se vám i vašim přátelům bude neustále promítat před očima. Pokud chcete své bydlení doplnit dotekem technologií, určitě zvolte tuhle možnost.

Možností, jak uchovat fotografické vzpomínky, je hodně. Můžete si vybrat jednu nebo vše zkombinovat. Věřte, že když se za několik let podíváte na obrázky ze společných chvil, ucítíte příjemný dotyk prožitých momentů.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.