Grilování nebylo nikdy snadnější a zábavnější!

K létu neodmyslitelně patří tři věci: slunce, voda a grilování. A právě to posledně jmenované je kombinací toho nejlepšího: dobrých přátel, dobrého jídla i pití. Tato činnost se stává čím dál tím populárnější a lidé vymýšlí všelijaké způsoby, jak si grilování ulehčit. Od malých pomůcek, jako jsou třeba lisy na hamburgery, až po to hlavní – grily, které dnes třeba umí odvádět svoji práci bez kouře.

Češi milují grilování hlavně proto, že jde o příjemně strávený čas se svými blízkými.

Gril na míru

Jaký gril si zvolit? Plynový? Nebo ten elektrický? A co gril na dřevěné uhlí? Nebo rovnou investovat do vestavěného? A věděli jste, že dnes již existují grily, které nevydávají žádný kouř a zápach?

Sice tyto vlastnosti ke grilování neodmyslitelně patří, ale i přesto se najdou lidé, kteří tuto vychytávku ocení hlavně z důvodu praktičnosti. Mezi ně se řadí například plynový gril, jehož obsluha je velice snadná. A bát se nemusíte – dnes díky speciálním technologiím umí většina grilů nahradit ono specifické aroma a kouř.

A co naprostá klasika v podobě grilu na dřevěné uhlí? Tady jídlo naopak dostane tu správnou chuť a vůni nejpřirozenější cestou. Tento výběr byste ale měli pečlivě zvážit, protože jednak u tohoto grilu budete muset manipulovat s popelem a jednak jeho obsluha není tak snadná jako u ostatních typů grilů. Sice i zde si můžete pomoct při rozdělování dřevěného uhlí, například horkovzdušnou pistolí, ale stále se jedná o nejméně praktický gril, a jak je již zmiňováno výše – vůně se dnes dá nahradit za pomoci technologií. I zauzování, které klasický gril na dřevěné uhlí umí, lze docílit u jiných typů grilů dokoupením domácí udírny, smoker boxu či udící misky. Dnes už nic není nemožné!

Ať s grilováním chcete teprve začít, nebo si hodláte koupit domů modernějšího pomocníka, je dobré si nejdříve uvědomit dvě věci, a to:

  • jak často hodláte grilovat (neboli jak vysokou částku je rozumné do zařízení investovat)
  • kde budete grilovat (jestli v interiéru, na zahradě nebo budete chtít svůj gril převážet do kempů a na jiné výlety)

Každý typ grilu má své výhody i nevýhody, a právě proto jich existuje tolik – protože každý preferujeme něco jiného. No, není to krása?

Jeden rošt nestačí? Nevadí! Můžete si jich dokoupit více.

Každý si přijde na své

Když si konečně vyberete to hlavní – gril, zjistíte, že tím vaše rozhodování nekončí, příslušenství na grilování je totiž mnohem více, než si možná myslíte. Ale nebojte, vše se vám zaručeně vrátí v podobě příjemně strávených chvil a výborného jídla přesně podle vašeho gusta.

Výborným pomocníkem je teploměr na maso, který zapíchnete přímo do potraviny. Dnes lze navíc tuto pomůcku propojit s telefonem, který vás včas upozorní, až jídlo dostane požadovanou teplotu.

I mezi rošty máte velký výběr – třípatrový, s rukojetí, na ryby, na celé kuře… A co takhle litinový, nerezový nebo porcelánový? Existuje nepřeberné množství a každý si vybere. Pomocníkem vám jistě budou i velmi praktické stojánky speciálně vyrobené pro grilování stehýnek, žebírek, na zeleninu, mořské plody či celou krůtu.

Provizorní řešení už vymýšlet nemusíte, existují rošty na vše – včetně na oblíbené ryby.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.