Hledáte pro svůj domov jedinečné kousky nábytku? Co třeba staré cihly, štafle nebo bicykly?

Možná si zrovna zařizujete nový byt a hledáte inspiraci, která by vyjádřila vaši osobnost a jedinečnost. Nebojte si místo obyčejného nábytku pořídit originální kousek, který se neokouká a navíc bude z recyklovaného materiálu. Dejte nový život věcem, které jste měli rádi a chystáte se je vyhodit.

Nebojte se kartonu
V dnešní době pracují designéři s myšlenkou výroby nábytku z recyklovaných materiálů, který bude lidem na dosah, bude lehce složitelný a jeho kvalita a praktičnost bude alespoň tak dobrá, jakou má obyčejný nábytek. Recyklované kartonové desky, které při správném použití mají dostatečnou tvrdost a bez problému vás třeba i unesou, bude obdivovat každá návštěva.

Kdo potřebuje ušetřit trochu místa v bytě a přitom mít stylový nábytek, pro něj existuje variabilní sedačka z recyklovaného papíru a dřeva, jejíž tvar si určujete vy sami a její délku si můžete upravit podle počtu osob. Hustá a pevná struktura papíru, uspořádaná do tvaru včelí plástve, bez problému unese i několik lidí najednou.

Opravdu je staré haraburdí k nepotřebě?
Použití starých dřevěných palet je trend, který zná snad každý. Věděli jste ale například, že ze starých pneumatik se dá vytvořit pohodlné sedátko?

Máte-li zálibu v industriálním stylu, oceníte možnosti gauče vyrobeného ze starého barelu. Ale pozor, věnujte velkou pozornost očistě, aby si návštěvy neodnášely nepříjemné fleky na oblečení.

Potřebujete nutně k posteli stolek, ale nemáte zrovna peníze? Projděte se po okolí, určitě najdete nějaké opuštěné cihly či tvárnice.

Pokud jste si koupili nové kolo, ale se svým starým kouskem se neumíte rozloučit (tolik jste toho s ním zažili), stačí pár úprav a jedinečný stolek je na světě.

Jestli jste třeba na půdě našli staré štafle a ve vaší komoře máte nové, nález nevyhazujte. V ložnici ještě může udělat slušnou a originální parádu.

Jak vidíte, nábytek můžete vyrobit skoro ze všeho. Stačí jen zapojit fantazii a trochu šikovnosti. Výsledkem pak bude kousek, který nebude mít nikdo jiný.