plánování hypotéky

Chcete si postavit dům nebo rekonstruovat? Zjistěte si podmínky hypotéky

Splnit si sen o vlastním dokonalém bydlení nemůže překazit ani nedostatek našetřených peněz. K financování výstavby nového domu či rekonstrukce stávající nemovitosti je totiž možné využít hypoteční úvěr. Fungují zde podobné pravidla jako při běžném kupování nemovitosti na hypotéku, ale přesto je dobré znát podrobnosti. Jak si tedy vybrat tu správnou hypotéku? Více informací se dozvíte v článku.

Hypotéka na stavbu a rekonstrukci

Chcete si od základů postavit nový a krásný dům, ale chybí vám finance? Pomůže hypotéka podobně jako v případě rozsáhlejší rekonstrukce. Půjčit si můžete částku až do výše 90 % hodnoty nemovitosti, přičemž minimum je 300 000 korun. Jenže v případě nové stavby či rekonstrukce většinou přesně nevíte, jaký bude rozpočet. Pokud se nevyplní optimistický odhad a stavební firma překročí náklady, je zde možnost zažádat o dalších 20 % navíc k již půjčené hypotéce. Máte tedy jakousi jistotu, že v případě větších výdajů ji budete mít z čeho zaplatit.

Hypotéku na stavbu může využít jednotlivec, ale na výhodnější podmínky je možné dosáhnout při spojení s druhou osobou v domácnosti. Dokonce je možné, aby danou hypotéku využily dvě domácnosti a podíleli se na ní čtyři lidi.

Spočítejte si, jaký dostanete úrok

Každý případ je individuální a záleží na tom, jak velkou částku si potřebujete půjčit. Jestli si chcete zjistit bližší informace a ne pouze univerzální čísla, využijete praktickou online hypoteční kalkulačku. Zde zadáte všechny důležité údaje a získáte výsledek v podobě nabízené úrokové sazby. Tuto nabídku můžete navíc porovnat se svými příjmy a nechat si ji zaslat na svůj e-mail. Do 30 dnů se můžete rozhodnout, jestli to přijmete, nebo se poohlédnete jinde. Získaná úroková sazba je totiž po tuto dobu garantovaná a opravdu ji dostanete, když přijdete s žádostí o hypotéku.

Sami si už následně určíte výši jednotlivých měsíčních splátek, protože si můžete vybrat maximální dobu splatnosti. Ta může být až 40 let a platí, že na čím delší časové období si splátky rozdělíte, tím menší bude měsíční částka a méně zatížíte svůj rodinný rozpočet. Většinou jde o lepší strategii v porovnání se zbytečně vysokými splátkami, kdy už vám následně nezbude dostatek financí na případné nečekané výdaje a podobně.

Sjednání je jednoduché

Pokud se chcete konečně pustit do realizace svého snu o dokonalém bydlení, nezbývá, než si vyřídit hypotéku na rekonstrukci. Sjednání není složité a je otázkou několika minut. Pro více detailů stačí vyplnit nezávazný formulář, případně si zjistit další informace na bezplatné lince. A pokud nemáte čas na případné osobní setkání, je tu k dispozici virtuální pobočka, kde všechno rychle a bezpečně vyřešíte.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.