Na lodi, v lázních nebo v kině? Jak oslavit silvestra poněkud netradičně

Způsobů, jak prožít silvestrovské oslavy, je neomezené množství. Nejčastěji ale sklouzáváme k tradičním večírkům v rodinném kruhu či s přáteli a o půlnoci si spolu s pohledem na televizí přenášený záběr orloje připijeme na ten nový rok, nacpeme do sebe ještě pár chlebíčků, okomentujeme okolní ohňostroje, popřípadě uklidníme trpící domácí mazlíčky a po překročení všech, kteří nápor největšího večírku roku neustáli, jdeme spát nad ránem. Tradicionalisté se snad i na tuto noc rok co rok těší. Jestli ovšem uvažujete o tom, co jiného, zábavného a inovativního by se dalo podniknout, mrkněte na našich pár tipů.

Silvestr v kině

Nejen v Praze malá artová kina pořádají speciální silvestrovské programy. Když uvěříte dramaturgům toho vašeho oblíbeného, můžete si zpříjemnit poslední hodiny roku nějakým počinem z výběru světové kinematografie.

Nevyhovuje-li vám nabídka kin, udělejte si projekci doma. Ať už sami, nebo s partou přátel, filmový večer si můžete tematizovat dle libosti.

Silvestr na lodi

Vlnky šplouchají, sekt bublá, živá hudba tvoří příjemnou atmosféru a kolem plyne svět jakoby nic. Tak nějak si představujeme bezčasou pohodu a klid na parníku, kde se nový rok očekává s noblesou a klidem. Výletní lodě nabízejí palubní lístky na silvestrovské oslavy zahrnující občerstvení, vytápěnou kajutu a sekt k přípitku. O půlnoci kotví zpravidla na místech s výhledem na ohňostroje. Tak šup, vypněte televizní estrádu a loď ahoj!

Silvestr v lázních

Snad každý lázeňský rezort nabízí silvestrovské balíčky pro opravdové fajnšmekry v oblasti sebe hýčkání. Naložit se na poslední den v roce do horké bahenní koupele nebo začít ten nový jedním mohutným skokem do ledového bazénku po pobytu v rozpálené sauně? To zní jako skvělý plán.

Silvestr u moře

Máte dost zimních kabátů a drkotání zubů při sledování ohňostroje? Odeberte se na druhou polokouli a oslavte silvestra netradičně v plavkách. Ať už se vydáte na Zanzibar, nebo na Kubu, na takovou silvestrovskou party rozhodně hned tak nezapomenete.

Silvestr ve velkoměstě

Jak se slaví v Praze nebo v Brně všichni moc dobře víme. Zažijte si ale pro jednou oslavy v opravdu velkém stylu. Takový zážitek vám určitě zajistí například pobyt v Dubaji, kde mají ohňostroje ohnivější, přípitky jiskřivější a oslavy masovější než kdekoliv jinde na světě.

Silvestr na samotě v lese

Pokud se nacházíte na druhé straně spektra – tedy jste-li na tom tak, že čím méně lidí a pompéznosti, tím pro vás lépe –, přesně takovým místům se vyhněte. Větší radost vám udělá nejspíš klidná a mírná oslava v lesní chatě za zvuků praskání polen v krbu daleko od všech ohňostrojů, rachejtlí a bujarosti.

FOTOGALERIE:

Líbil se vám článek?

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.