Lustry, lampy, lampičky… Podívejte se, co frčí ve světě svítidel

Světlo mění naše životy i vnímání světa. Je součástí každého našeho dne. Aniž bychom si to plně uvědomovali, ovlivňuje naši kulturu a určuje rytmus našeho života. Dokonce mění i naši náladu. Pořiďte si do bytu osvětlení, které se vám bude líbit a které vás bude i těšit. Podívejte se, jaké zajímavé kousky jsme si pro vás vyhlédli na jarních veletrzích bytových doplňků a designu v Letňanech.

Velkým tématem poslední doby je nepřímé osvětlení, které vytváří příjemné rozptýlené světlo a neoslňuje. Krásným příkladem je i tahle lampička určená k zavěšení na stěnu, která si dokonce vysloužila ocenění Red Dot.

Variací na podobné téma je pak tahle elegantní stolní lampička.

Novinkou je také závěsná stropní lampa s kónickým cylindrem. Připomíná vám trochu Rumcajsův klobouk? Nám také. Ovšem svítí vážně skvěle!

Lustr navíc můžete doplnit i stylově odpovídajícími svítidly na stěny.

Budoucnost je právě teď! Elegantní křivka ledkového světelného pásku vás nenechá na pochybách a bude vám to na nočním stolku připomínat vstávaje lehaje.

V podobném stylu se může nést i stropní osvětlení.

Pokud vás ale více oslovují kulaté tvary a měkkost, i pro vás tu něco máme. Slyšeli jste někdy o stínidlech z peří? Tohle konkrétně je jemňoučké peří z hus, které je umístěné na transparentním papírovém podkladu. Můžeme vás ujistit, že tak heboučké světlo jen tak nepotkáte.

Váza, špunt a kus lodního lana? Možná. A možná je to také velice zajímavá stolní lampička. Zaujala vás?

Velkým hitem poslední doby jsou také lampy připomínající reflektory. I tenhle kousek má v sobě něco z industriálního stylu.

V rámci industriálního stylu také pořád ještě frčí prosté zavěšené žárovky. V podání designérů ale i ty mohou vypadat fantasticky.

Pokud hledáte originální lampičku do pracovny nebo stylového obývacího pokoje, právě jste ji našli. Stínidlo brání oslnění a vytváří příjemné rozptýlené světlo směřující dolů.

Takový lustr nepřehlédnete. Robustní konstrukce z tenkých kovových tyček, které osvětlují menší žárovky, vytváří velmi zajímavý světelný efekt.

Další kovový lustr, o kterém budete dlouho přemýšlet. Čiré a třpytivé skleněné sféry působí velmi čistě a elegantně. Takový lustr se stane ozdobou každého interiéru.

Pokud vás oslovují spíš přírodní materiály a tvary, nadchnou vás lustry připomínající lasturu.

Ve stejném stylu můžete mít i stolní stojací lampičku.

Krempa širokého klobouku? Jemná křídla mušky? A co připomíná stínidlo tohoto křehkého lustru vám?

Máte rádi designovou klasiku a nepotrpíte si na výstřelky? Pak vás určitě potěší jednoduše elegantní lampy se zdvojeným stínidlem. Potkali jsme jak nástropní variantu, tak stojací lampu.

Chtěli byste přeci jen něco o trochu barevnějšího? Nic není problém. Lehce průsvitná stínidla s abstraktní barevností, která dává prostor fantazii a připomíná třeba sluncem zalitou krajinu nebo nebe, vás rozhodně nadchne. I tady můžete vybírat z více variant.

Máte doma nebo v kanceláři těžko využitelnou volnou stěnu a nevíte si s ní rady? Vytvořte si na ní světelnou instalaci. Svítící barevné krychličky vás rozhodně pozitivně naladí!

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.