Milujete sníh, ale klasické lyžování vás nudí? Máme pro vás tipy, jaksi zimní sportování řádně okořenit

Běžkování je sice fajn, ale chtěli byste letos na horách zkusit i něco jiného? Vzhůru do toho! Adrenalinové zimní sporty zažívají velký boom a horská střediska se v jejich nabídce vysloveně předhánějí. Spojte lyžování s létáním, cyklistikou nebo třeba zapojte své domácí mazlíčky. Všechno je možné. Tak na co si letos troufnete?

Heliskiing

Jste lyžaři nebo snowboardisté každým coulem, rádi byste ale svůj zážitek okořenili ještě větší dávkou adrenalinu? Heliskiing je pro vás jasná volba. Helikoptéra vás vysadí vysoko v horách, kde leží neporušený sníh. Vy potom sami sjíždíte divokou, neporušenou krajinou až dolů, zpět do civilizace. Instruktoři tvrdí, že pokud dokážete sjet červenou sjezdovku, měli byste být schopní zvládnout i heliskiing.

Snowkiting

Zalétat s lyžemi na nohou si ale můžete i na rovině. Vyzkoušejte snowkiting. Kite, to je vlastně jakýsi drak připomínající padák, který se vznáší nad zemí a je uzpůsobený k tomu, aby s sebou táhl lyžaře nebo snowboardistu. Můžete si tedy užít velkou rychlost a někdy se s vámi drak může i vznést. Myslíte, že naučit se ovládat kite musí být složité? Říká se, že většina lidí to zvládne za jeden den tréninku s instruktorem. Nemusíte se tedy bát. Jenom pozor na stromy v cestě!

Skibob

Sjezdovku můžete sjet i na skibobu. Co to je? Na první pohled vám asi připomene menší jízdní kolo – místo kol má ale na konstrukci připevněné dvě kratší lyže za sebou, které ovládáte pomocí řídítek.  Výhodou skibobu je, že je vhodný i pro ty, kdo mají potíže s koleny nebo kyčlemi. Jejich zatížení je s ním totiž minimální. Pokud umíte jezdit na kole, skibob se pro vás může stát skvělou zimní variantou.

Snowtubing

K některým zajímavým zimním sportům je potřeba mít k dispozici dráhu. Naše horská střediska ale rozhodně nezaostávají, takže si tu můžete užít třeba snowtubing. Při něm si na speciálním nafukovacím člunu užijete divoký sjezd sněhovým korytem. Podobně si můžete vyzkoušet také jízdu na bobové nebo sáňkařské dráze.

Skijöring

Do svých zimních plánů můžete zapojit i nejlepšího přítele člověka. Skijöring je sport, při kterém je lyžař připoután tažným lanem ke jednomu nebo více psům, popřípadě ke koni. S jorkšírem asi neuspějete, ale pokud je váš pes poslušný, silný, vytrvalý a neagresivní, užijete si spolu spoustu zimní zábavy.

Skijöring existuje i ve variantě s předponou moto-, kdy živé zvíře nahradí motocykl. Z hlediska citlivosti ke krajině je ale první možnost se psem určitě lepší a rozhodně nebudete mít celý zážitek proložený kouřem z výfuku.

Sněžnice

Netáhnou vás moderní vymoženosti a radši byste vyzkoušeli něco tradičního, co léty prověřily celé generace našich předků? Vyrazte na procházku nebo klidně delší túru na sněžnicích! Sice je to nezvyk, když se vám najednou několikanásobně zvětší chodidla, ale díky rozložení váhy se nebudete bořit do sněhu a zažijete úplně novou sněžnou zkušenost.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.