Moderní koupelna: jednodušší než kdykoliv předtím

Současný moderní pokojový design můžeme definovat jediným slovem – jednoduchost. Dnes se podíváme, jestli jde v tomto duchu upravit i koupelny. Víte o tom, že spolu s kuchyní je koupelna místností, která se v bytě nejčastěji rekonstruuje? Chcete i vy změnu, ale na navrhnutí koupelnového designu si netroufáte? Pokusíme se vás inspirovat a navést směrem k jednoduchosti.

U barev se nebojte zapojit fantazii

Co se týče barev, tak v současnosti jsou v trendu jemné, světlé barvy, které jsou buď pastelové, nebo přírodní. Tyto barvy nádherně prosvítí pokoj a opticky ho zvětší. Ale nic nezkazíte ani volbou tmavší barvy, protože se do popředí dostává i trend tmavých pokojů. Nemůžete se rozhodnout? Tak propojte světlou s tmavou! Výsledný barevný třesk vás může příjemně překvapit.

Doplňky v minimalisticky zařízené koupelně nejsou třeba, pokud zkombinujete tmavou a světlou – doplňkem se rázem stává barva samotná, která se zde vyskytuje v menším množství, např. jako zde černá.

Okno je jasnou výhodou

Koupelny představují pro mnohé místnost, která umožňuje krátký odpočinek. Ale aby se v ní každý cítil dobře a mohl náležitě relaxovat, musí být místnost zařízená tak, aby byla praktická a člověk se zde mohl uvolnit, aniž by ho něco vyrušovalo.

Rušícím elementem může být záchod spojený s koupelnou. Takže pokud máte možnost, rozhodně je oddělte do dvou místností. Další nebezpečí se skrývá ve špatně sladěných barvách či příliš výrazných vzorech. Trendy minulých let šly právě tímto směrem, proto se s ním setkáváme často i dnes. Pokud navíc v koupelně nemáte okno zajišťující přirozené světlo, mohou ostré barvy v kombinaci s umělým světlem a výpary z horké vody způsobit spíš bolehlav než relaxaci.

Na tyhle problémy dnes naštěstí existuje šikovné řešení v podobě nenápadných ventilátorů a LED světel vydávajících takové osvětlení, které vám nebude vypalovat oči, ale zároveň prosvítí místnost.

LED světla umístěná na zrcadle mohou být také velkou výhodou během líčení, protože dokážou odhalit každou nedokonalost.

Nezapomínejte na skříňky

Další častou chybou je málo úložného prostoru. Vystavený nový kousek luxusního parfému může být svým způsobem doplňkem v interiéru, ale pokud bychom takto měli vystavit každý produkt, co vlastníme (a že jich dozajista není málo), tak se na to brzy začnou chytat nečistoty, a komu by se chtělo neustále z nekonečného zástupu lahviček utírat prach?

Přitom s dnešními jednoduchými, ale krásnými skříňkami si zajistíte nejenom úložný prostor, ale udělají vám možná více parády než sice luxusní, ale zaprášené produkty vystavené po celé koupelně. Pokud je ale vaším problémem hlavně malá místnost, zde se nabízí řešení skříňky pod umyvadlem. A potom taky kdo říká, že skříňky musí stát výhradně na zemi? Není problém si je kamkoliv zavěsit, klidně i na zeď přímo u vany – aspoň budete mít všechny produkty na mytí hned u ruky.

Koupelna je synonymem pro teplo

Co ovšem rozhodně v žádné moderní, ale zároveň nadčasové koupelně nesmí chybět, je vyhřívaná podlaha a radiátor zavěšený na stěně. Vyhřívaná podlaha je nutností pro ty, kteří se chodí do koupelny především zahřát a odpočinout si. Asi nikdo z nás nemá rád vylézání z horka do zimy. S teplem, které jde od nohou, se vám tohle nestane.

Také tepelné těleso zavěšené na zdi, které zná většina lidí především jako „žebřík“, je praktické hlavně pro vícečlennou domácnost, kde může nastat problém, že větší množství ručníků nebudete mít kam pověsit. Nejenže tato vychytávka ještě více umocní příjemně teplé prostředí v koupelně, ale ručníky během chvíle uschnou. Navíc, kdo by se v zimě nechtěl po teplé lázni zabalit do předehřátých ručníků? Dnes se již vyrábí v různých barvách i tvarech, vypadají trendy a mohou posloužit i namísto estetického doplňku.

Toto ohřevné těleso ve tvaru dlouhé vlny pozvedlo koupelnu během okamžiku na úplně jinou úroveň.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.