Moderní materiály, designové perly i pohodlné lenošky – ze současných trendů si vybere každý

Jak se pozná jaro? Podle veletrhů! Navštívili jsme Letňany a prohlédli si to nejnovější, co nabízejí české i zahraniční nábytkářské a designové firmy na našem trhu. Chcete si do svého bytu pořídit nějaký zajímavý a vychytaný kousek? Podívejte se s námi, co právě frčí!

For Habitat, For Interior, For Garden, Design Shaker i Světlo v architektuře. Prošli jsme všechny pavilony jarních veletrhů, ptali se, fotili a ukážeme vám to, co nás nejvíc zaujalo. Budete koukat.

Rezavý plech? Kdepak. Corten! Je to ocel, která na povrchu vytvoří vrstvu koroze. Ta pak uchrání zbytek materiálu před dalším rezivěním. Geniálně jednoduché a designově velice vděčné.

Z cortenu se vyrábí nejen zahradní ohniště, osvětlovací sloupky a městský mobiliář.

Prosazuje se i v interiérovém designu a můžete se s ním setkat na obkládacích deskách, ale třeba i na vypínačích. Podle vystavovatelů má corten velkou budoucnost.

A pokud zrovna nechcete stěnu obložit kovem, můžete ji alespoň pokrýt tapetou, která kov připomíná. V interiéru to bude vypadat velice luxusně!

Ne, to není rozpixelovaný obrázek. Je to mozaika. Vzor pavího peří v koupelně je hodně výrazný, ale nesmírně efektní. Takže pokud vás corten ani tapeta moc nezaujaly, zkuste vzory stvořené ze stovek malých kostiček. Mozaiky milovala už antika, tak proč se neinspirovat.

Zaujal nás i jedinečný stánek s dřevěnými interiérovými sloupy. Sice jsme se chvíli divili, ale pravdou je, že už stará řecká a římská architektura je na sloupech postavená. Při vhodném umístění určitě dokáže sloup udělat s interiérem naprosto nečekané věci. Za úvahu to rozhodně stojí.

Vypínače vnímáme jako samozřejmost, ale i na nich se mohou designéři vyřádit! Kromě toho, že některé z nich jsou z cortenu, možná si všimnete, že tu je ještě něco zvláštního. Tyhle vypínače jsou totiž dotykové, podobně jako váš telefon. Znamená to konec kolébkových vypínačů a příklon k digitální domácnosti? Možná ano, možná ne. Ale rozhodně to stojí za pozornost.

Pokud ale tíhnete spíše k tradičnímu stylu, nic není ztraceno. Jen o pár stánků vedle jsme totiž potkali vystavovatele s keramickými kolébkovými, ale i otočnými vypínači ve stylu našich prababiček. Nadčasová elegance nestárne.

Pro milovníky chytrých a zajímavých řešení tu máme tip na neobvyklé řešení stolu. Rozkládací část masivní dřevěné konstrukce totiž tvoří keramická dlaždice. Povrch je příjemný na dotyk a nezvyklá kombinace rozhodně přiláká pozornost.

Nudná sedačka, říkáte si? Nenechte se zmást! Právě tohle je jeden z nejzajímavějších kousků nábytku, který jsme letos potkali. Čím to? Díky své univerzálnosti! Stačí totiž na správném místě zmáčknout mechanismus v konstrukci gauče a najednou…

… je tu plnohodnotná, standardně široká dvoulůžková postel! O pohodlí se nemusíte bát, zaručuje ho kvalitní kapsičková pružinová matrace.

Ovšem ani to ještě není konec.

Ze stejného gauče, respektive postele, můžete díky dalším konstrukčním vlastnostem rámu vytvořit i pohodlnou lenošku, kterou určitě oceníte třeba při čtení nebo koukání na televizi.

Na veletrzích jsme viděli i spoustu zajímavých světel a designových vychytávek. Ty vám ukážeme příště. Rozhodně se máte na co těšit.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.