Nálada na stěně aneb tip na lepší (sebe)organizaci

Když se řekne nástěnka, mnohým se vybaví korek na stěně zavěšený svisle nebo vodorovně a spousta připíchnutých úkolů, jinými slovy nuda. Co takhle nástěnku upgradovat, využít naplno a personalizovat podle svého nebo svých ratolestí? Vytvořit si z ní pro vás, vaše děti či celou rodinu interaktivní organizaci na stěnu?

 

stena-zametki-1

foto: Mebeljournal.ru

Vytvořením nástěnky si rozvinete nejen smysl pro povinnost, estetiku, ale i pro zaznamenávání příjemných chvil v kruhu rodinném, s kamarády, vzpomínkových artefaktů z dovolených, výletů a nevšedních zážitků. Ty vám budou evokovat emoce s artefakty na nástěnce spojené, budou vás neustále inspirovat, motivovat a dělat radost, jak je libo. Kdo by něco takového nechtěl? Mrkněte na nejzajímavější možnosti, vyberte si barvu, tvar a materiál a je to!

Workspace-8-Clipboards

foto: Brit.co

1. Ve znamení „to do“ listu

Nejen pro všechny školou povinné je nezbytný pocit, že i plnění domácích povinností je vlastně hra, ve které je výhrou radost z dobře odvedené práce! Nechte je proto dětem hezky na očích. Nejlépe přímo na protější stěně psacího stolu vystavte jejich úspěchy a splněné úkoly. Poslouží k tomu jak obyčejná nástěnka, tak více nástěnek vedle sebe nebo rovnou celá kreativní stěna. Důležité je jediné. Své místo by zde měla mít budoucnost i minulost, tedy mezi inspiracemi, motivacemi a vzpomínkami by se měl vyjímat „to do“ list či kalendář. Děti bude motivovat při plnění těžších úkolů a příště už se třeba tak snadno nevzdají…

DETQ_553e9152928881430163794

foto: Weboo.link

bc7646b6fcddaf82e1b77959f5f63caa

foto: Dinoheromommy.com

Noticeboard15

foto: Sfgirlbybay.com

2. Co ocení malí rozumbradové?

Ve většině kluků dřímá malý závodník, fotograf či dobrodruh, ale není tomu tak vždy! Mnohdy jsou skryté touhy chlapců daleko zajímavější a děti je těžko slovně definují. Inspirujte se opravdovou vnitřní vášní svého syna a společně vytvořte nástěnku ve stylu nejoblíbenější tematiky. I taková drobnost může podnítit ambicióznost, dodat sebevědomí a přinést radost ze splněných úkolů.

Noticeboard21

foto: Style-files.com

fa4348afc5cf967fa26ac30c8e359a5c

foto: Goerie.com

Noticeboard12

foto: Notonthehighstreet.com

Workspace-2-Chalkboard

foto: Brit.co

3. Co potěší malé parádnice?

Hromadění „krásných“ věcí si přímo říká o místo, kde by se daly všechny vystavit. Vystavte je! Můžete je pověsit, přišpendlit nebo usadit na konkrétní místo. Nástěnka nemusí být pouze korková, kterou zaplňujete připínáním jednotlivých věcí, kov jako materiál poslouží podobně dobře a mnohdy postačí i holá stěna. Obstarejte si kolíčky či barevné lepenky, které vše udrží na místě, přidělejte k nástěnce madlo nebo poličku a všichni budou šťastni spolu.

20081222205815 (1)

foto: Designsponge.com

3 Moodboard

foto: Antic-chic.blogspot.cz

70e17c95012e139f039e9af2e800939c

foto: Nantuckethomeinc.com

habituallychic-new-apt-july-2011-071

foto: Habituallychic.luxury

Noticeboard14

foto: Myparadissi.com

4. Univerzální organizátory úkolů

Nástěnka může vzniknout prakticky z čehokoliv, co lze uchytit ke zdi: ze sítě, tabule, mříže nebo samotných desek. Dá se kombinovat s nábytkem, poličkami, úchyty, skříňkami, deskami, háčky atd. Ocení ji předškoláci i vysokoškoláci, holky a kluci a v neposlední řadě i vy sami. Upomínací nástěnka se vždycky hodí! Ke zvážení přijde i společná rodinná nástěnka. Budete mít o všem a všech přehled. Barevné kombinace a styly se dají jednoduše měnit, a když se trochu vynasnažíte, může být nástěnka i působivou dekorací v kuchyni nebo předsíni. Hrajte si, motivujte se, radujte se s vlastní nástěnkou!

Noticeboard26

foto: Architectureartdesigns.com

Noticeboard18

foto: Parents.com

hayden-simply-white-utility-boards-c

foto: Benndeck.com

noticeboardA

foto: Ikeahackers.net

kidsroom_bd01

foto: S102.photobucket.com

original_rectangle-notice-board-in-charcoal

foto: Cdn.notonthehighstreet.com

5eb45ad613b59315bc32998954a75a97

foto: Media-cache-ec0.pinimg.com

C-SEPT-GETTY-01-2000

foto: C-home.com

Takže, co vy a nástěnky, moodboardy, interaktivní organizace na stěně? Už máte vybráno? Napište nám, co z toho jste vybrali!

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.