Odklízení sněhu může být pěkná fuška. Nepodceňujte náčiní ani rozcvičku

Koště, štěrk a sůl. Základní vybavení každé zimní chodby. Co ale s tím, když se standardním trojbojem už neuspějete? Ačkoli se v posledních letech stává v našich nížinách opravdové zimní počasí spíše teoretickou záležitostí, jednou za čas prostě nasněží. A někdy dokonce nasněží tolik, že je sníh až na obtíž. Poradíme vám, jak vzdorovat živlům a jak se sněhem se vypořádáte.

Není lopata jako lopata!

Chcete otevřít dveře? Nejde to. Vyjet s autem? Ani náhodou. Co v takové chvíli můžete dělat? Buď rezignovat, nebo vytáhnout lopatu. Pozor ale, ne každá vám dobře poslouží! Správná lopata na sníh musí být dostatečně hluboká a široká, ale zároveň pevná a přitom co možná nejlehčí – mokrý sníh se pronese sám od sebe až až. Odborníci doporučují spíše než plastové lopaty ty z polykarbonátu, protože se na něj sníh nelepí. Při výběru si dobře prohlédněte i čepel lopaty. Ta z polyamidu bude odolnější než kovová.

Pozor na bolavá záda

Odhazování sněhu je náročný tělocvik a můžete se při něm i zranit. Před začátkem se tedy zkuste trochu zahřát a protáhnout, aby zátěž nebyla pro tělo takový šok. Při odhazování si nabírejte spíš menší dávky sněhu. Snažte se šetřit záda – zbytečně nerotujte ani se neohýbejte a spíše pokrčte nohy, aby páteř zůstávala rovná. Zkuste efektivně využívat svou hmotnost. Zátěž při odhazování sněhu nesmí podceňovat také lidé s problémy se srdcem – infarkt může při tak intenzivní aktivitě přijít naprosto bez varování.

Se sněhovou frézou snadno a rychle

Pokud víte, že u vás sníh padá pravidelně a ve větším množství, určitě se vám může vyplatit investice do sněhové frézy. Sníh odstraníte mnohem rychleji a s minimem námahy i z velkých ploch. Jedná se ale o větší investici, kterou je třeba dobře promyslet.

Na trhu existuje více různých typů sněhových fréz. Do méně náročného terénu a na menší plochy si vystačíte s jednostupňovou frézou. Pokud se pravidelně potýkáte se sněhem udusaným a přemrzlým, odborníci doporučují zvolit spíš frézu dvoustupňovou.

Rozhodovat se můžete také mezi frézou na benzín a na elektřinu. Rozdíl spočívá především v jejich výkonu. Elektrické frézy bývají lehčí, snáze se ovládají a jsou výrazně tišší, což oceníte obzvlášť v hustě obydlených čtvrtích. Benzinová fréza se zase hodí do obtížnějších podmínek, například v horských oblastech.

I když sníh doopravdy může být na obtíž, nezapomínejte ani na to, že si ho jde pěkně užít. Než ho tedy začnete likvidovat, zvažte, jestli by nestálo za to si raději s dětmi postavit velkého sněhuláka nebo třeba iglú. Jak na to? Podívejte se do našeho předešlého článku.  A na případné právní problémy spojené se sněhovou nadílkou jsme se podívali v tomto článku.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.