Patchwork závěsy ve stylu art deco

Závěsy umí dodat každému místu vytouženou atmosféru. Ať už se jedná o cikánské maringotky nebo nekonečně dlouhé hedvábné závěsy v indických palácích. Při jejich vytváření se proto nechte inspirovat budovou, ve které žijete. Vytvořit si je můžete na míru vašemu obydlí ručně, třeba metodou patchwork, která vybízí k nespočtu možností. Neklaďte meze fantazii a vytvořte si originální závěsy třeba sešitím lněných kusů vcelku, kombinací vzorů a struktur, luxusnějších materiálů s běžnějšími, nebo si pohrajte s geometrií tvarů a zaměřte se na detail. Záleží jen na vás a vašem obydlí!

Nest-by-Lucy-Bathurst-Remodelista-01

V souladu s budovou můžete zvolit jednoduchý geometrický design a pracovat s omezenou barevnou paletou tónů.

Nest-Curtains-by-Lucy-Bathurst-Spring-Restaurant-Remodelista-10

I v restauraci v Somerset House v Londýně použili pro „jarní pocit“ étericky průsvitné patchworkové závěsy.

4289879111_7f05d7e539_b

 Pokud nacházíte zálibu ve vyšívaní, neváhejte se dát cestou vytváření struktur překladem hedvábných kousků přes sebe a zaměřte se na detail. Je jedno do kolika detailů se vám při vytváření světlo propustného skvostu bude chtít, obýváku dodá osobitou ryzost v každém coulu.

Nest-by-Lucy-Bathurst-Remodelista-04

V kuchyni, jež vyžaduje jednoduché a uvolněné zatažení oken, zdůrazníte její přírodní vlastnosti díky vintage závěsům z ručně tkaného lnu tím, že je necháte viset tiše ve svých záhybech a vystavovat lem.

Nest-by-Lucy-Bathurst-Remodelista-02

Tento závěs na dveře je inspirován blokovou technikou z období art deco, je vyroben z nebarvené vlny – odolné proti opotřebení a izolační díky starému sametu.

Nest-by-Lucy-Bathurst-Remodelista-06

foto: Remodelista.comPiicssr.com 

Tento projekt ilustruje radost z práce se starožitným textilem. Jedná se o překrásný vyšívaný panel usazený do záštity červené vlny, díky kterému se pracovna nesnadno opouští. Co na jednotlivé příklady patchworkových závěsů říkáte vy?

 

Líbil se vám článek?

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.