Předsevzali jste si hubnutí? Začněte doma či v kanceláři i bez drahého vybavení

Máte pocit, že vám po Novém roce pračka srazila oblečení? Možná to není pračkou. Možná by se spíš hodilo začít cvičit. Ale nebojte – nemusíte ani chodit do tělocvičny. Začněte doma! Je to jednodušší, než myslíte, a vystačíte si třeba jen s podložkou, židlí a zdí. Nevěříte?

Nejdůležitější je začít

Novoroční předsevzetí týkající se hubnutí jsou zrádná a většina lidí je nezvládne dodržet. Před bolestí zad a „sraženým“ oblečením vás ale bohužel nic jiného než cvičení doopravdy neuchrání. Nepropadejte však trudnomyslnosti! Seberte svoje novoroční nadšení a začněte cvičit doma. Už po pár dnech pravidelného protahování a jednoduchých posilovacích cviků můžete cítit uvolnění svalů a novou energii. A když vydržíte, budete na jaře jako znovuzrození. Tak hurá do toho!

Bezpečný a vyvětraný prostor – půlka domácího cvičení

Pro začátek vystačíte s nepodkluzující cvičební podložkou, stěnou a židlí. I s minimalistickým vybavením je ale pro cvičení potřeba dodržovat základní pravidla. Vytvořte si bezpečný prostor, kde nehrozí, že se o něco praštíte nebo něco shodíte na zem a rozbijete. Všímejte si také podlahy, která nesmí podkluzovat ani pod vámi, ani pod židlí. Pomoct vám může protiskluzová podložka.

Myslete také na svoje případná zdravotní omezení a dávejte si pozor, abyste se nezranili. Tělo potřebuje ke cvičení kyslík, nezapomeňte proto ani na pravidelné větrání! V zimě je nejefektivnější větrat rychle a intenzivně. Podrobněji si o zásadách domácího cvičení můžete přečíst v našem článku.

Cvičit můžete i v kanceláři

Když vás svědí záda, musíte se drbat tužkou? Zavazování tkaniček jsou muka? Nejvyšší čas zařadit do denní rutiny protahování! To vám pomůže udržovat jak rozsah pohybů, tak i sílu svalů. Zvládne to každý a výsledky vás mile překvapí. Některé cviky navíc můžete bez potíží zvládat i v kanceláři!

Jak tedy na to? Nechte si poradit od zkušených cvičitelů. Jak správně při cvičení na židli sedět a čím zahájit protahování? Podívejte se tady!

Troufnete si i na něco trochu náročnějšího? Pojďme do toho!

Pokud už si připadáte protažení až až, můžete začít s posilovacími cviky. Myslíte si, že se doma na židli přece nejde zapotit a spálit nějaké ty vánoční kalorie? Přesvědčte se o opaku a podívejte se na dvacetiminutové „posezení“ s trenérem.

Dlouhé sezení tělu ale také úplně neprospívá. Protáhněte si na závěr i nohy. Video vám poradí, jak si protáhnout nohy i páteř jen s pomocí stěny. Nebojte se, ani z daleka to není tak náročné jako cvičení na židli!

Máte pocit, že už jen díváním na cvičící videa jste se protáhli a zhubli? To je dobře. Představte si, jaké výsledky byste měli, kdybyste doopravdy s cvičením začali! Jaro se blíží, myslete na to. Protahování zdar!

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.