Pusťte jaro do svých domovů. Připravili jsme vám plnou náruč tipů

Zaplavila vás jarní nálada, netrpělivě vyhlížíte první motýly a chcete, aby to sálalo i z vašeho bytu? Poradíme vám, jak si domov vyladit na jarní vlnu. Podívejte se na nápady, které jsme pro vás našli, a užijte si jaro, i kdyby venku zrovna padal poslední sníh.

Čerstvé i sušené květiny

Květiny se probouzejí v přírodě, přineste si je i do domácnosti. Pořiďte si v květinářství drobnokvěté narcisy, krásně voňavé fialkové hyacinty nebo různobarevné petrklíče. Stůl vám úžasně oživí také tulipány nebo sytě modré modřence.

Využít ale můžete i loňské sušené květiny nebo kvalitní květiny umělé. Vyrobte si květinový závěs na stěnu. Budete potřebovat jen jednu větev, nůžky, pěkný provázek, jemný drátek, květiny a půl hodinky času.

Podívejte se na video:

Vypěstujte si trávu či obilí

Jako krásná dekorace poslouží také květináč s vypěstovanou svěže zelenou jarní trávou (kterou si možná oblíbí i vaše kočka). Napěstovat si můžete také například obilí. Pokud pak rádi spojujete příjemné s užitečným, nasejte si řeřichu. Budete moct napjatě sledovat, jak klíčí, a když vyroste, můžete ji sklidit a použít do polévky nebo pomazánky.

Ať barvy ladí

Jarní atmosféře v bytě můžete pomoci i barevným vyladěním interiéru. Žlutá, světle zelená nebo modrá, růžová nebo fialková – jemné světlé a veselé barvy patří k jaru. Nebojte se jich. Interiér oživí také květinové vzory všeho druhu. K jaru se hodí spíše ty jemné, například drobné kvítky na bílém pozadí. Pokud však máte radši trochu divočiny, můžete zvolit i větší a abstraktnější vzory.

Kde můžete barvy jara využít? Kdekoli! Zkuste si pořídit nový jarní přehoz na gauč nebo postel. Převlékněte okoukané polštářky na pohovce do nového květinového hávu. Vyměňte přebaly na květináčích u okna. Vždy ale mějte na mysli, že ne všechny barvy jdou dobře k sobě, proto nové kousky dolaďujte k dosavadnímu vybavení s citem.

Nezapomeňte také na jídelní stůl. Barevný ubrus nebo prostírání doplněné květinovou dekorací jistě zvedne náladu všem stolovníkům.

Každý, byť i jen malý, jarní dotek, který svému bytu poskytnete, vás až překvapí svým efektem. Tak jen směle do toho!

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.