podepisování refinancování hypotéky s dřevěnným domem v pozadí

Refinancováním hypotéky ušetříte. Zjistěte si, jak na to

Máte hypotéku, končí vám doba fixace a váš poskytovatel nabízí nové nepříliš výhodné podmínky? Dobrou zprávou je, že je nemusíte přijmout. K dispozici jsou totiž i jiné nabídky a díky refinancování hypotéky můžete dosáhnout na výhodnější úrok a ušetřit klidně až několik tisíc korun. Jak to funguje a kdo všechno může refinancování využít?

Výhodnější podmínky

Hlavním důvodem, proč se pustit do refinancování hypotéky jsou výhodnější podmínky. Nový poskytovatel vám bude chtít nabídnout lepší úrokovou sazbu. Ideální dobou na refinancování je chvíle, kdy vám končí fixace úrokové sazby u stávající nabídky, a řešíte, co bude dál. Buď se můžete smířit s nabídkou stávajícího poskytovatele, nebo se pustíte do hledání výhodnější možnosti. Během refinancování za vás může nezbytnou administrativu vyřešit nový poskytovatel, který se spojí s předchozím a společně vyřeší převedení vašeho závazku. Nejde tedy o nic složitého, ale naopak o příležitost, jak efektivně ušetřit.

Refinancování pro jednotlivce i celou domácnost

Refinancování hypotéky je k dispozici pro jednotlivce i celou domácnost. Spojit se mohou i dvě domácnosti, takže novou nabídku mohou využít až 4 osoby. Výši nových splátek je možné částečně změnit a sjednat si nové podmínky bez ohledu na parametry předchozí hypotéky. Při plánování tedy zde platí podobné pravidla jako u sjednávání nového úvěru. Všechno si řádně propočítejte a zjistěte, jestli vám to bude vyhovovat.

Nezáleží na tom, k čemu byla původní hypotéka určená. Refinancování je tedy vhodné v případě, že jde o hypoteční úvěr na koupi rodinného domu, bytu, stavebního pozemku či rozsáhlejší rekonstrukci starší nemovitosti. Ve všech případech máte nárok na nabídku refinancování a převedení hypotéky k novému poskytovateli za nových podmínek.

Spočítejte si novou úrokovou sazbu

Novou úrokovou sazbu můžete zjistit při výpočtu na chytré kalkulačce. Jednoduše zadáte všechny potřebné parametry a čísla a získáte novou úrokovou sazbu. Tuto nabídku s dalšími podrobnostmi získáte na mailu a máte 30 dní na rozmyšlenou. Po tuto dobu totiž garantujeme, že dostanete úrok, jaký vám vyšel z online kalkulačky. Díky tomu máte dostatek času na promyšlení všech detailů i obhlédnutí dalších nabídek. Ideální je, když začnete tuto situaci řešit s časovým předstihem před okamžikem, kdy vám opravdu skončí fixace.

Jestli ještě stále váháte, zda se do toho pouštět a řešit refinancování, můžete si na webových stránkách vyplnit online kalkulačku. A když vám stále nebude něco jasné, nebo se na cokoliv zeptat, stačí vyplnit kontaktní formulář, případně zavolat na bezplatnou linku. Zde vám pomohou se všemi konkrétními dotazy a nabídnou řešení pro váš specifický případ.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.