Dva smějící se chlapci v dětském pokoji si hrají na piloty

Jak vyřešit dětský pokoj pro dva?

Málokdo může dopřát svým dětem komfort v podobě samostatných pokojíčků. Zejména v panelákových bytech se často potýkáme s problémem, jak pohodlně, účelně a s dostatečnou dávkou soukromí zařídit dětský pokoj pro sourozence.

Nesčetně kombinací

Dvě děti a minimum prostoru. Při vymýšlení plánu na uspořádání nábytku a vhodné rozdělení životního prostoru vašich dětí myslete na jejich věk a pohlaví. Nabízí se tak několik variant, zda budeme zařizovat místnost pro holky, kluky nebo kombinaci obou. Celou situaci ještě může ztížit věkový rozdíl sourozenců. V každém případě je třeba oddělit spací, hrací a pracovní prostor.

Dostatek soukromí je základ

Dětský pokoj pro dvě děti v paneláku je skutečným oříškem, jenž se týká osobního prostoru. Ideálním řešením je, pokud můžeme místnost pomyslně rozdělit závěsem či příčkou s posuvnými dveřmi. V opačném případě popřemýšlejte nad vhodným postavením nábytku, který pokoj rozdělí a děti si tak budou moci užívat svého soukromí. Též můžete využít různé barevné výzdoby obou částí pokoje.

Úložných prostor není nikdy dost

V každém dětském pokoji se ukrývá nepřeberné množství hraček, knížek, oblečení a dalších nezbytností. Kam s tím? Chytré řešení nabízejí zabudované úložné prostory třeba v posteli. Další variantou jsou stohovatelné plastové úložné boxy či kontejnery s kolečky, které můžete jednoduše schovat pod postel. Malý dětský pokoj pro dva by měl být těmito důmyslnými úložnými prostory doslova protkán.

Jak si poradit se spánkem?

V opravdu malém pokoji je nejlepší umístit patrovou postel. Nemusí to ovšem nutně znamenat, že lůžka budou přesně nad sebou. V současnosti se nabízí spousta variabilně řešených postelí pro více dětí, jež jsou různě pootočené a navíc prakticky zkombinované se skříní či psacím stolem. Mluvíme o vyvýšených postelích, kdy obě děti spí ve stejné výšce, zpravidla ve tvaru písmene L. Pod postelí se tudíž nachází prostor na hraní, relaxaci nebo již zmiňovaný psací stůl. Další zajímavou možností, jak ušetřit místo v pokoji, jsou vysouvací nebo sklápěcí postele. 

Místo na hraní a učení

K pohodlnému hraní dětem poslouží koberec nebo jiná měkká podložka. Neměl by zde chybět regál, do něhož budou hračky následně uklízet. Též myslete na dostatečnou zásobu polštářů či sedacích vaků, aby se tento prostor dal využít i k relaxaci. Učení se neobejde bez psacího stolu a pohodlné židle. Také je potřeba zajistit dostatečné osvětlení, pokud nemůžete stůl ideálně umístit k oknu. Není-li možné, aby obě děti měly vlastní stůl, pořiďte jim jeden velký, u něhož sedí vedle sebe.

Kde čerpat inspiraci?

Inspiraci na dětské pokoje v méně prostorných bytech naleznete v katalozích o bydlení či na internetu. Pokud si s plánováním malého dětského pokoje nechcete lámat hlavu, obraťte se na služby interiérového studia, které vám připraví řešení doslova na míru a dokáže nejefektivněji využít každý centimetr vašeho prostoru. 

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.