Šatna v ložnici, paní dává oblečení do šatní skříně.

Šatna v ložnici? 5 tipů, jak na to!

Šatna už dávno není luxus, o kterém většina žen může jen snít. S trochou šikovností ji vybudujete i v té nejmenší ložnici. Správně uspořádaná šatna by měla být funkční, přehledná a hlavně na míru vašim potřebám. Ať už ale plánujete šatnu novou, nebo jen chcete zrenovovat tu starou, v našem malém výběru si najde špetku inspirace každý.

Boty máte uložené v botníku, část oblečení ve skříni a něco zase v komodě v ložnici? Šatna vytvoří prostor, kde najdete všechno na jednom místě a pěkně uspořádané. Chytře řešený šatní systém pak může fungovat nejen jako převlékací místnost, ale také na skladování sezónního oblečení, povlečení a podobně.

Jak vybudovat šatnu v ložnici?

Šatnu byste měli mít širokou minimálně 1,5 metru. Délku pak zvolte podle prostorových možností ložnice. Skvělým řešením je umístit postel do středu místnosti a prostor za ní oddělit příčkou, šatní sestavou nebo párem závěsů – rázem tak vytvoříte samostatnou šatnu bez bourání a stavění. Máte-li velkou ložnici, místem nešetřete. S velkým zrcadlem, toaletním stolkem nebo taburetem se z šatny stane místo, kde se můžete věnovat jen sami sobě

Sestavte si šatnu na míru

Úložné systémy do šatny přizpůsobte vašim potřebám. Při jejich výběru se zamyslete nad tím, jakým způsobem si oblečení skládáte, co vám ve skříni zabere nejvíc místa a jaké kousky chcete mít na očích. Horní police se hodí pro skladování sezónního oblečení. Do výšky očí je pak vhodné dát oblečení, které nosíte nejčastěji. Dolní část šatny využijte na boty a šuplíky, kam schováte doplňky, spodní prádlo i trička. Čím mělčí zásuvky vyberete, tím více uspořádaný šatník bude.

Vnitřní vybavení šatny

Vybavení šatny vybírejte podle obsahu vašeho šatníku. Milovnice kabelek budou potřebovat dostatek polic, naopak sběratelé slunečních brýlí se neobejdou bez zásuvky s organizéry. Samotné tyče a oblečení pověšené pouze na ramínkách je nepřehledné, police s komínky triček se zase špatně udržují. Zlatým středem je vyvážená kombinace zásuvek, polic a šatních tyčí. Pokud chcete oblečení chránit před prachem, schovejte ho do krabic nebo k šatnímu systému přidejte posuvné dveře.

Pracujte s barvami

Šatnu se snažte zařídit ve světlých odstínech, které menší prostory provzdušní. Podlaha, výmalba i vybavení by samozřejmě mělo ladit se stylem, v jakém je zařízena ložnice. Místnost můžete zútulnit barevným kusovým kobercem, zajímavou tapetou i barevnými krabicemi na ukládání věcí. 

Osvětlení šatny

Protože šatny jsou v ložnici zpravidla na místě, kde nejsou žádná okna, je při plánování důležité brát v potaz i dostatečné osvětlení. V tomto případě je nejlepším řešením kombinace bodových LED diod v policích a hlavního osvětlení, které prostor zalijí rovnoměrným světlem.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.