Stručný průvodce dubnovými květy aneb Pestrobarevný svět našich zahrádek

Růžová, žlutá, bílá, modrá, fialová. Jaro je prostě tu a svět je v plném květu. A pohotovost mají nejen zahrádkáři, ale i jarní kýchači. Co všechno v dubnu kvete? A o co je potřeba se postarat na květinové zahradě? Přinášíme stručného průvodce dubnovou květenou.

Hořec

Skalka v plné parádě

V průběhu dubna postupně prokvétají skalničky. Těšit se můžete na krásné modré hořce, žlutou záplavu drobounkých kvítků tařice nebo třeba koniklece. Kvetou také pryšce a modřence, narcisy nebo tulipány. Nezapomínejme ale ani na suchomilné rostlinky – v dubnu začínají kvést třeba rozchodníky.

Tamaryšek

Nádherné keře

Kromě pestrobarevných květin v dubnu prokvétají ale také keře a stromy.

Zlaté květy úplně všude, to je zlatice neboli forzýtie. Ta kvete od března do dubna a je jasným poslem postupujícího jara v zahradě. V dubnu kvete také plnokvětá kalina a později začínají i růžové tamaryšky, nádherné voňavé pivoňky a žluté či bílé cesmíny.

Pyl břízy

Kýchací kočičky?

V dubnu se ale činí i mnohé stromy, a ačkoli jsou nenápadné, alergici o nich vědí hned a kýchání a smrkání na sebe nenechá dlouho čekat. Kvetou třeba olše a některé jehličnany. Nejzrádnější bývá pro alergiky pyl z květů břízy a vrby. Takže až budete trhat na Velikonoce kočičky domů do vázy, dobře to zvažte. Podráždit vás může také chmýří z květů různých druhů topolů.

Narcisy

Okrasná zahrada vás potřebuje!

Pokud jste ale zahradníci, kromě kochání se kvetoucími rostlinami na vás čeká v okrasné zahradě i práce. Duben je totiž optimální měsíc pro vysévání semen letniček.

Nezapomeňte věnovat pozornost také okrasným cibulovinám. Narcisy, hyacinty nebo tulipány jsou nádherné. Pokud si přejete, aby takové byly i příští rok, dejte pozor, kdy odkvetou, a potom květy ostříhejte. Rostlina se tak nebude vysilovat tvorbou semen a svou energii si uchová pro posílení cibulky. Ta díky tomuto vašemu zásahu lépe překoná další zimu.

Mečík

V dubnu je také čas na vysazování hlíz mečíků nebo třeba montbrécií. V létě z nich pak budete úplně unesení.

A co ještě děláte v dubnu na zahradě vy? Napište nám.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.