IMG_6261_1790x1162_acf_cropped_1627x1112_acf_cropped_1627x1112_acf_cropped

Víme, jaké jsou nejžhavější trendy v bydlení. Podívejte se, co všechno můžete mít doma

Kam jinam vyrazit za inspirací pro bydlení než na veletrh, na který se sjedou snad úplně všichni stavitelé, výrobci a designéři, aby představili to nejlepší a nejúžasnější, co za uplynulý rok dokázali? A tak jsme vyrazili na 24. ročník FOR HABITAT. Přijelo přes sto tuzemských i zahraničních vystavovatelů. Takže bylo na co koukat.

Téma světla prostupovalo celý ohromný areál letňanského výstaviště. Viděli jsme stovky všelijakých svítidel, lustrů, lamp i lampiček. Jestli s vámi na jaře cloumá touha změnit či vylepšit své bydlení, osvětlení je ten správný tip. Na trhu je z čeho vybírat a dobře zvolené svítidlo dokáže proměnit celý interiér. I prostě zařízenou místnost pozvedne do nečekaných výšin.

IMG_6246

Velice nás potěšilo zjištění, jak kvalitní materiály i řemeslné zpracování nabízejí větší i méně známé české firmy. Pokud se chystáte vybírat nový nábytek do domácnosti, určitě neuděláte chybu s českým výrobcem. Je jich dost a nabízejí nepřebernou paletu stylů, barev a tvarů. A hlavně poctivé řemeslo.

IMG_6271

Co se týče materiálů, jsou současné trendy velmi pestré a občas i celkem překvapivé. Netradiční a neobvyklé materiály dávají návrhářům nové netušené možnosti zpracování. Ať už jde o papír, látky, nebo i třeba i slámu. Módní materiály jsou natolik zajímavé téma, že jsme se rozhodli o nich připravit speciální článek, takže tentokrát jen krátce. Nebojte se využívat neobvyklé materiály i jejich kombinace. Neexistují žádné hranice. Ale jestli je nějaký favorit, tak je to beton. Ano, je to tak. Beton vážně frčí. A najdete ho všude. Podlahy a stěny s přiznaným betonem dnes už nikoho nepřekvapí, ale co třeba taková vana? A nebo drobné doplňky jako nástěnné hodiny z betonu?

IMG_6225

Nekorunovaným králem se v našich očích stal betonový gramofon, který ve světové premiéře na veletrhu představil český výrobce. Vypadá nesmírně elegantně a betonové reproduktory mají skvělý zvuk. Tenhle nekompromisní stroj je díky své vysoké ceně pouze pro velké hudební fajnšmekry (jeho cena se pohybuje kolem 200 000,-).

IMG_6226

Nakonec nás pobavil i jednoduchý a zábavný nápad se sedacími koulemi. Vlastně jsou to Kooule a jestli vám hned připomněly gymnastické míče, není to náhoda. Jsou to takoví jejich bratranci. Český výrobce je ale hned několika způsoby vylepšil. Sezení na nich tak je nejen pohodlné a zdravé, ale i praktické. Kooule vám nikam neujede pod zadnicí, snadno ji stabilizujete a přizpůsobíte. A díky snímatelným potahům vypadá v interiéru dobře. Od dětských pokojů po kanceláře.

IMG_6253

Bylo toho tolik, že celou řadu zajímavostí a novinek vám přineseme až v dalších článcích. Ale věříme, že už teď jsme vás přesvědčili, abyste letošní jaro udělali něco pro své hezké bydlení.