Vybíráte pracovní stůl pro školáka? Poradíme vám!

Nástup do školy je pro každé dítě veliká životní změna a zaslouží si patřičnou přípravu. Pomozte svému školákovi vytvořit to správné studijní prostředí – pořiďte mu jeho vlastní opravdový pracovní stůl. Na co se při výběru zaměřit? Pomůžeme vám.

Stůl je důležitou součástí dětského světa. Jde si na něm hrát, malovat, ale čím dál tím více bude dítě potřebovat i zdravý prostor pro učení. Poskytněte mu ho.

Myslete do budoucna

Je jasné, že psací stůl nemůže zabrat celou plochu pokoje, velikost pracovní desky je ale velice důležitá. I když máte pocit, že váš prvňáček moc místa nevyužije, myslete dopředu a zvolte stůl, který pojme lampičku, všechny knížky a třeba i glóbus. Takový stůl pak nebudete muset brzy měnit. Minimální šířka stolu by měla být alespoň 100 cm, lépe však 120 cm. Doporučená hloubka se pohybuje okolo 60 cm.

V jednoduchosti (a odolnosti) je krása

Při výběru materiálu přihlédněte i k povaze a temperamentu svého potomka. Volte spíš odolné a dobře omyvatelné materiály, které unesou jeho kreativitu, respektive destrukční schopnosti. S tím úzce souvisí i volba vzhledu. Mnoho budoucích starostí vám ušetří, když zvolíte spíše nadčasový a jednoduchý design. Co když vaše princezna už napřesrok bude růžovou nenávidět? Stát se může cokoli.

Zdravé sezení je základ

Žít ve světě dospělých nemusí být pro děti vždy jednoduché. Pomozte jim proto a pořiďte stůl, který je možné výškově nastavit. Takzvané rostoucí psací stoly lze postupně dítěti přizpůsobovat. Ideální výška stolu je taková, kdy má dítě při sedu na židli chodidla celou plochou položená na zemi a kolena svírají pravý úhel. Aby se dítě nemuselo u stolu hrbit, deska stolu by měla být ve výšce, kdy s ní ruce dítěte budou v lokti svírat pravý úhel.

Pokud by si vaše dítě spíše přálo být už velké a touží mít vlastní„opravdový“ velký stůl, ani tak není nic ztraceno. Při správné volbě výškově nastavitelné židle nebude mít vaše ratolest žádné problémy. Problém krátkých nohou, které nedosáhnou správně na zem, hravě vyřeší odpovídající stolička.

Nezapomeňte na úložné prostory

Stůl musí být nejen prostorný, hezký a správně vysoký, ale také praktický. Dítě musí mít možnost si do něj ukládat učebnice, sešity i další školní pomůcky. Stůl buď může být sám o sobě vybavený šuplíky, nebo je možné k němu přidat zásuvkový kontejner na kolečkách, který v případě potřeby lze přemístit. I když třeba dítě zatím nemá svůj vlastní počítač, myslete na to, že za pár let ho možná bude potřebovat.

Stůl středem pozornosti

Ukažte dítěti význam jeho pracovního prostoru tím, že stůl umístíte na významné, dobře osvětlené místo v pokoji, ideálně u okna. Světlo by mělo na stůl dopadat tak, aby si dítě při psaní nestínilo. Nezapomeňte ani na dostatečné umělé osvětlení. Stolní lampička by ale neměla dítě při práci oslňovat a v místnosti by měl být i další zdroj osvětlení.

Nabídka, ze které lze na trhu vybírat, je velice široká a při troše hledání určitě najdete stůl, který odpovídá jak vašim finančním, tak i prostorovým možnostem. Pokud se chcete dozvědět více o zdravém pracovním prostředí nejen pro své dítě, ale i pro sebe, podívejte se na článek Jak přežít dlouhé pracovní dny?.

FOTOGALERIE

Líbil se vám článek?

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.