Vyrobte si vlastní adventní kalendář. Poradíme vám, jak na to!

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží. Jsou vaše děti hodně nedočkavé? Zpříjemněte jim čekání pomocí vlastnoručně vyrobeného adventního kalendáře, který jim bude připomínat, kolik dnů zbývá do Ježíška. Z našich nápadů si určitě vyberete!

Vadí vám kýčovité adventní kalendáře, ze kterých děti vyjedí čokoládu na jeden zátah a žádné těšení na Vánoce se stejně nekoná? Vyrobte jim kalendář sami! Budete ho moci plnit postupně. Umožní vám i vašim maličkým popustit uzdu fantazii. Vy si vyhrajete při vymýšlení malých dárečků a vaše děti budou nadšené, protože přece Ježíšek se zastaví každý večer, aby byl ráno dárek na svém místě.

Kouzelných 24 dnů

Slovo advent pochází z latinského adventus neboli příchod. Jedná se o období čtyř neděl před Vánocemi. Může se tedy stát, že 1. adventní neděle vychází ještě na konec listopadu. Adventní kalendáře však mají vždy 24 dní – začínají 1. prosincem a končí Štědrým dnem.

První adventní kalendáře se objevily ve druhé polovině 19. století, byly z papíru nebo lepenky a nacházely se v nich citáty nebo obrázky s liturgickými výjevy z bible. Po druhé světové válce se kalendáře změnily, došlo k jejich tematickému rozvolnění a postupně se staly více méně jen komerční záležitostí.

Náročnost výroby záleží na vás

Komerci se ale podrobovat nemusíte! Vyrobit vlastní adventní kalendář totiž není žádná věda. Stačí, když se sami rozhodnete, kolik času a energie chcete výrobě věnovat. Přípravy a výroba vám mohou zabrat stejně tak hodinu, jako tři dny.

Jste-li za dobře se šicím strojem, můžete kalendář ušít. Postačí vám na podkladovou látku našít 24 kapsiček, dozdobit je čísly a je hotovo. Takový kalendář můžete pověsit na zeď nebo na dveře na dva háčky.

Další variantou kalendáře mohou být třeba látkové váčky přivázané na mašlích a zavěšené na ramínku nebo nataženém provázku či lanku.

Použít však lze v podstatě cokoli – například ponožky!

Pokud máte raději balíčky, krabičky nebo papírové pytlíčky, můžete je zkusit vyvázat na jednoduchou dřevěnou nebo kovovou konstrukci.

Další nápady najdete ve videu:

A čím adventní kalendář naplnit? I malý dárek udělá radost – pořiďte třeba jednotlivě balené čokoládové pralinky, maličké pytlíčky bonbonů nebo malá marcipánová zvířátka. Radost udělá i sušené ovoce nebo oříšky. Nic vám ale nemůže zabránit třeba v tom, abyste dítěti pořídili puzzle o 24 dílcích a postupně den po dni s ním skládali obrázek, který bude kompletní až pod stromečkem.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.