Vysněná romantika podkrovního bytu. Podívejte se, jak proměnit tento nestandardní prostor v útulný domov

Podkroví už dávno v našich domech neslouží jen k odkládání haraburdí. Zaprášené půdy poskytují prostor, kam se hravě může vejít celá bytová jednotka nebo alespoň velmi útulné rozšíření bytu.Podkrovní byt v městské zástavbě navíc často nabízí nepřekonatelně krásné výhledy na město, a tím pádem výborné útočiště pro všechny věčné romantiky. Život v podkroví nabízí bezesporu mnoho výhod, ale i […]

Podkroví už dávno v našich domech neslouží jen k odkládání haraburdí. Zaprášené půdy poskytují prostor, kam se hravě může vejít celá bytová jednotka nebo alespoň velmi útulné rozšíření bytu.Podkrovní byt v městské zástavbě navíc často nabízí nepřekonatelně krásné výhledy na město, a tím pádem výborné útočiště pro všechny věčné romantiky.

Život v podkroví nabízí bezesporu mnoho výhod, ale i pár nevýhod. Pro ty je důležité najít praktické a chytré řešení, které je povýší na pozoruhodné zajímavosti, nad nimiž se každá návštěva v dobrém pozastaví.

Světlo a teplo

Přes den budete mít světla díky střešním oknům a faktu, že byt je vysoko nad vším ostatním, až až. Když se ovšem setmí, zjistíte, že bodová světla jsou pro podkrovní prostory ideálním řešením, jelikož ne každý půdní prostor dokáže velké lustry pojmout. O osvětlení je zároveň třeba uvažovat již od chvíle, kdy na půdu zavádíte elektřinu.

Je-li ovšem přes den ve vašem bytě příliš světla (a v létě i tepla), je dobré zvážit, jaký typ rolet je pro vás ten pravý. Vnější rolety z masivnějších materiálů dokážou sluneční svit odrážet, v zimě mohou zase posloužit jako izolant tepla ze strany druhé, což oceníte i při pohledu na vyúčtování za energie.

Trám jako láska interiérového designu

Velkou výhodou podkrovních bytů bývají jejich zajímavé dispoziční možnosti. Ať už jste fanoušky volně prostupného prostoru či členitého prostoru plného různých zákoutí, půdy jsou otevřené všem možným řešením, a to především díky trámům.

Trámy jsou nejtypičtějším prvkem podkrovních bytů. Vezměte je do hry a nestyďte se přiznat jejich dřevěnou podstatu. Spolu s dalšími syrovými prvky právě trámy tvoří tu jedinečnou a nezaměnitelnou útulnost podkrovních bytů. Zároveň vám mohou být nečekaným pomocníkem při optickém rozbíjení prostoru či při hledání možností pro přepažení.

Snížené stropy, zvýšená kreativita

Úložné prostory a nábytek řešte originálně. Jinak to někdy v prostorech s nízkým či zkoseným stropem ani nejde. Skříně, stoly či postele na míru vám dovolují splnit si i ty nejtajnější interiérové sny.

Leckomu by mohlo mimo jiné značně nevyhovovat, že půdní byt se už z podstaty věci vyskytuje v nejvyšším patře stavby, tím spíš, žijete-li v domě bez výtahu. Věřte ale, že pokud si to své hnízdečko pod střechou vybavíte podle sebe, budete se do něj pokaždé těšit tak moc, že žádné množství schodů pro vás nebude nepřekonatelnou překážkou.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.