Vytvořte kočkám opravdový domov. Máme pro vás několik originálních nápadů

Patříte-li mezi chovatele koček, nepochybně jste řešili uzpůsobení bytu, aby se v něm zvířata cítila dobře. Pokud situaci podceníte, pocítí následky nevybité kočičí energie či nespokojenosti s nabízeným pohodlím nejvýrazněji váš nábytek a zdi.

Patříte-li mezi chovatele koček, nepochybně jste řešili uzpůsobení bytu, aby se v něm zvířata cítila dobře. Pokud situaci podceníte, pocítí následky nevybité kočičí energie či nespokojenosti s nabízeným pohodlím nejvýrazněji váš nábytek a zdi.

Kočky vyhledávají krytá a vyvýšená místa, odkud s chutí pozorují dění v bytě. Na to musíte myslet, když se rozhodnete koupit kočkolez (mnohdy v ceně až několika tisíců) a chcete, aby si kočka novinku oblíbila. Zároveň vyberte místo, kde trávíte čas i vy. Kočka totiž vaši přítomnost vyhledává. Nástěnná škrabadla umístěte na frekventované místo ve vašem bytě, kde se kříží několik cest. Kočka si tak bude moci svými drápy označit teritorium.

kocka1

kocka2

kocka3

kocka4

kocka5

Světový design i vlastní výroba

Nabídka škrabadel a různých průlezek je široká. Je na vás, zda si vyberete designový kousek, nebo si vše vyrobíte svépomocí. Kromě zručnosti toho mnoho nepotřebujete. Postačí papírové role od koberce, které omotáte sisalovým lanem, a dřevěné plochy plnící funkci odpočívadel.

kocka 6

kocka 7

kocka 8

kocka 9

Jako alternativa ke kočkolezům poslouží i staré dřevěné štafle. Natažená látka mezi jednotlivými stupínky se stane oblíbeným odpočívadlem. Radost kočkám udělají i obyčejné poličky, po kterých se dá šplhat a zahnat nudu. Vaše kočka vám bude vděčná za jakékoliv místo, kam se bude moci schovat. Zkušení chovatelé vědí, že kočka umí být nadšená ze zapomenuté papírové krabice na zemi, kterou si ihned přivlastní.

kocka_krabice

Nevšední prolézadlo pro kočky navrhl korejský designér Seungji Mun. Domácí mazlíčci se mohou prohánět za zády svých páníčků, aniž by kohokoliv rušili či sami byli rušeni.

kocka 10

Tipů, nápadů a inspirativních zdrojů je spousta, stačí si vybrat to pravé řešení pro váš domov.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.