Vyzkoušejte si pletení. Funguje jako praktický a hřejivý odbourávač stresu

Že jsou ruční práce jen pro babičky? Kdepak! Jestli hledáte antistresovou zábavu, která vám při troše zručnosti přinese nejen hmatatelné výsledky, ale i skvělý pocit z dobře vykonané práce, pletení může být přesně to, co potřebujete!

Naučte se plést

Koušou vás šály z obchodu? Nelíbí se vám vzory svetrů a ponožky z krámu vás nezahřejí? Možná jste ve stresu a všechno vás štve. Možná ale máte jen citlivou kůži a vkus – na tom není nic špatného. Řešení výše zmíněných potíží je v každém případě jednoduché. Naučte se plést. Vyberte si vlnu, jehlice a pusťte se do díla. Fantazii se meze nekladou a při troše cviku budete později schopni uplést v podstatě cokoli.

Jak vybírat vlnu?

Do obchodu jděte raději s jasnou představou, co chcete plést, a nechte si poradit. Na různé výrobky se totiž hodí různá příze. Materiál na ponožky musí být odolný a dobře snášet praní. Svetry, šály a čepice zase musí hřát a je také nezbytné, aby se daly snadno udržovat. Na lehké letní svetříky se pro změnu hodí jemná příze z dlouhovlákenné bavlny.

Výběr příze rozhodně nepodceňte –závisí na něm do velké míry to, jestli bude váš výtvor použitelný/nositelný a jestli vydrží. Poradit si nechte i s výběrem jehlic.

Říkáte si, že samotné pletení nezvládnete? Podívejte se na instruktážní video pro začátečníky – sami uvidíte, že to není nic až tak složitého!

Upleťte si hračku

Pletení, to ale nejsou jen svetry a šály! Co třeba vyrobit hračku? Velikonoce se kvapem blíží, zkuste třeba malého králíčka. Nemusíte se děsit, je to jednoduché. Budete potřebovat jen upletený čtverec, dva kousky příze v různých barvách, jehlice, kobercovou jehlu, nůžky a materiál na vycpání králíčka. A ještě vidličku! K jakému geniálnímu triku ji využijete, zjistíte ve videu.

Až se (jednou) budete cítit v pletení jistí v kramflecích, můžete zkusit uplést třeba některou z následujících hraček:

A co dalšího kuriózního můžete uplést? Podívejte se do fotogalerie.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.