Začíná grilovací sezóna. Poradíme vám, jakou pergolu použít. Podívejte se

Přicházející teplé večery vybízejí k venkovnímu grilování. Pokud grilujete blízko vašich sousedů, dávejte si pozor na rušení nočního klidu nebo vůni grilovaných pokrmů. Tu by vám mohli sousedé závidět, proto je radši pozvěte k sobě a vychutnejte si společně dobré jídlo a pití v kryté pergole, která vás například uchrání před pálícím sluncem nebo náhlou změnou počasí.

Způsoby zastřešení

Nejpopulárnějším a nejvariabilnějším řešením jsou pergoly ze dřeva, které můžete vystavět do libovolného tvaru. Důležité je osadit dřevěnou pergolu do patek, aby nepodléhala hnilobě. Patky nezapomeňte zabetonovat do základů.

K přírodní dřevěné konstrukci pergoly se náramně hodí popínavé rostliny. Některé prorostou celou pergolou, jiné vyrostou jen několik centimetrů nad zem. Vysoko pnoucí rostliny jsou například plaménky s krásnými květy, milující přímé slunce a častou zálivku, zimolezy nenáročné na pěstování, přísavníky, zbarvující se na podzim do nádherných barev, vistárie, šplhající bez problémů po pergole, nebo vinná réva, u níž můžete trhat visící plody přímo ze střechy.

Téměř bezúdržbové varianty

Oblíbeným řešením jsou i hliníkové pergoly, která disponují lehkou nosnou konstrukcí a nepotřebují zvláštní údržbu. Prodejci nabízí několik variant zastřešení. Zastánce moderního designu zaujme lamelová střecha poháněná motorkem. Ten otáčí lamely do libovolné pozice, od úplného vodotěsného zavření po celkové otevření.

Další variantou jsou roletové střechy, které se dají zatáhnout pomocí kliky či motorku, nebo posuvné střechy s baldachýnem, které jsou vyrobeny z polyesterové látky nepropouštějící vodu. Grilovat se tak dá i při dešti.

Pozvěte sousedy

Ať už zvolíte jakýkoliv druh zastřešení, nezapomeňte, že hlavním posláním grilování je příjemné setkání se svými blízkými. Věříme, že těmi jsou pro vás i vaši sousedé, s nimiž se virtuálně potkáváte na webu sousedé.cz. A rozhodně není na škodu si čas od času popovídat u dobrého jídla a pití. Co myslíte?

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.