Zařizujete pokoj pro hosty? Poradíme vám, jak na to!

Pokoj pro hosty, to je luxus, který se ve většině domácností nevyskytuje. Prostě není místo. Představujete si někdy, když na návštěvě usínáte s pružinou matrace zabodnutou mezi lopatkami, jak by měl takový pokoj vypadat? Máme pro vás hned několik tipů.

Chystáte se v létě navštívit přátele, ale už teď se děsíte vidiny toho, jak vás uloží ve vypečeném obývacím pokoji na nafukovací matraci, ke které jste se minule přilepili už po pěti minutách, nebo na rozkládací lůžko, ze kterého vás bolí záda, jen si na něj vzpomenete? Ukážeme vám, jak může vypadat ideální pokoj pro hosty.

Domácí prostředí a účelná elegance

Ideální pokoj pro hosty by měl spojovat domácí prostředí vašich hostitelů s elegancí a účelností hotelového pokoje. Měl by mít vlastní koupelnu a velké okno s příjemným výhledem. Volba barev i nábytku by měla být střídmá, ale zároveň příjemná. Bílou nikdy nic nezkazíte – evokuje čistotu. Myslete ale na to, že na ní také bude vidět každé smítko. Příjemné jsou tlumené odstíny světlých barev a dřevo. Vaší fantazii se však meze nekladou.

Prostor nemusí být veliký, ale dejte si pozor, abyste ho nezastavěli zbytečným množstvím nábytku. Zachovejte dojem vzdušnosti. V pokoji by měla být kromě nezbytné postele i šatní skříň, stolek se židlí a ideálně i pohodlné křeslo.

Polštáře radši menší a více kousků

Postel umístěte tak, aby v pokoji zůstal dostatek místa. Při výběru matrace myslete na to, že může silně ovlivnit, jakou bude mít váš návštěvník náladu – dobrý spánek je totiž základ. Navíc se dá předpokládat, že většinu dne bude pokoj zůstávat prázdný. Příliš měkká nebo tvrdá matrace, alergizující náplň přikrývky či příliš tenký nebo naopak naditý polštář můžou z příjemné návštěvy udělat malé peklo. Vybavení tedy volte s rozmyslem a například polštáře pořizujte spíše menší a dejte jich návštěvě k dispozici více. Pokud chcete šetřit prostor, pořiďte postel bez čela v nohách.

Nezapomeňte na ramínka

Úložný prostor nemusí být veliký, návštěvník si s sebou přece neveze celý šatník, určitě však musí být ve skříni prostor pro ramínka, na kterých by se mohlo oblečení vyvěsit po náročné cestě v kufru.

I samotný kufr je třeba někam elegantně umístit, aby přes něj návštěvník nemusel klopýtat nebo ho neustále nepohodlně vytahovat zpod postele. Ideální je, pokud je na kufr dostatek místa na dně skříně.

Jako doma

Vybavení pokoje doplňte stolkem, na který bude možné rozložit si věci. Měl by však být i dostatečně velký a pohodlný, aby na něm mohl návštěvník třeba pracovat s notebookem. Důležité je také osvětlení. Lustr u stropu rozhodně neobstará vše. Osvětlení by mělo být jak u postele, tak i u stolku se židlí. Pokud se rozhodnete pokoj vybavit i křeslem, ideálně i s podnožkou, postavte k němu stojací lampou, která dodá pocit domáckosti. Tomu pomůže i volba žárovek s teplými odstíny světla.

Skvělou službu poskytne pokoji velké zrcadlo na stěně. Nejenže pokoj opticky zvětší, ale přidá mu i na světlosti a samozřejmě potěší každou ženu i muže. Vkusně zvolené obrazy na stěnách dokážou také dokreslit příjemnou atmosféru pokoje.

Inspiraci hledejte v hotelech

Inspirujte se u těch nejlepších hotelů. Chcete-li své návštěvníky potěšit, připravte jim v pokoji malé překvapení. Může se jednat o pár čokoládek na uvítanou nebo o něco jiného, o čem víte, že je to potěší. V pokoji můžete také připravit něco zajímavého na čtení – hromádka časopisů, román od oblíbeného autora nebo třeba knihy o zajímavostech okolí a regionu mohou poskytnout témata k hovoru u snídaně. Nejdůležitější je dát návštěvníkovi pocit, že je vítán a že budete rádi, když za vámi opět přijede.

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.