Zkrášlete svůj domov všemi smysly. Máme pro vás plnou náruč tipů na vánoční výzdobu

Připravujete svůj byt na Vánoce, krášlíte, zdobíte, ale i přesto máte pocit, jako by správné náladě něco chybělo? Zapojte do výzdoby svého bytu všechny smysly. Inspirujte se.

Doma jako v ráji

Nejen zrak, ale i čich, hmat a sluch si zaslouží pocítit jemnou a kouzelnou vánoční atmosféru, která pohladí po duši. Udělejte si na Vánoce ze svého domova malý ráj, klidnou oázu proti vnějšímu stresu obchodů, hluku ulic a lidí. Zaměřte se při letošní výzdobě na propojení všech smyslů a připravte pro své blízké nezapomenutelné Vánoce.

Vnímáme všemi smysly

U člověka je převažujícím smyslem zrak, přináší nám nejvíce informací a nejvíce na něj spoléháme. Naše prožívání situací a vnímání okolního světa ale silně ovlivňují i naše další počitky. Jen si uvědomte, jak si často v obchodě vybíráte oblečení po omaku, nebo že když ucítíte i po letech určitou vůni, vybaví se vám zasutá vzpomínka z dětství. Zážitky, které prožijeme více smysly najednou, budou silnější. Myslete na to tedy při letošní vánoční výzdobě a nenechte smysly zahálet.

Pravá vůně Vánoc

Vánoce máme asi všichni silně spojené s pečením cukroví. Velké kousky skořice, hvězdičky badyánu nebo hřebíček můžete ale využít i ve vánoční výzdobě. Ozdobte s nimi například adventní věnec nebo je přidejte do suchého aranžmá na stole. Krásná a voňavá jsou i usušená kolečka pomeranče nebo citronu.

Z pomerančů a hřebíčků si můžete vyrobit i úžasnou a voňavou dekoraci na stůl. Stačí jen do pomerančů hřebíčky zapíchat do tvaru různých ornamentů a obrazců.

Využijte větvičky

Jestli už od dětství milujete vůni potpourri a františků, nastává vaše nejšťastnější období. Ke správnému františkovi patří i dýmající postavička nebo domeček, kterému se kouří z komína. Najděte pro něj tedy bezpečné, ale významné místo ve svém obývacím pokoji.

Vůni jehličí a vánočního stromečku můžete přirozeně posílit tím, že si domů přinesete i další borové nebo jedlové větvičky. Můžete je dát na stůl do vázy nebo jejich malé kousky umístit třeba za obrazy – scelíte tím vánoční dojem z celého interiéru.

Zkuste vanilku a kakao

Pokud máte pocit, že už nechcete přidat nic, jen vůni, použijte éterické oleje, které jemně provoní váš byt. Pro vánoční pohodu se hodí kromě výše zmíněného hřebíčku, badyánu, skořice, pomeranče nebo borovice také například vanilka, kakao nebo bergamot. Správně zvolené vůně nejen že dokreslí sváteční atmosféru, pomohou vám také uvolnit se a zbavit stresu všedních dní.

Obklopte se hebkostí!

Jestli máte přítulného psa nebo heboučkou kočku, nemusíte číst dál – když si je pohladíte, určitě se dostaví pozitivní hmatové pocity, a pokud je chcete vánočně dozdobit, stačí třeba červená mašle kolem krku. My ostatní si musíme poradit jinak. Pořiďte si třeba červenou huňatou deku nebo přehoz přes křeslo nebo gauč. Bude vám krásně teplo a navíc vás při každém doteku něžně pohladí. A představte si, jak budou z deky nadšené děti, až začnou uprostřed obývacího pokoje stavět vánoční bunkr!

Hrací skříňky se neomrzí

Máte už z obchodů oposlouchané všechny vánoční koledy tak, že se vám z nich dělá fyzicky nevolno? Pořiďte si na Vánoce jinou hudbu – zkuste vánoční hrací skříňky na klíček. Jedná se o krásné dekorativní předměty, které navíc umí svým jedinečným zvukem podpořit výjimečnost svátečních chvil.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.