Zpestřete si domov podzimní dekorací. Možností je nekonečně mnoho. Podívejte se

Máte rádi slunce pableskující skrze barevné listí, vůni ohníčků a procházky lehce zamlženou podzimní krajinou? Nejste sami. Chtěli byste si barvy podzimu přinést s sebou i domů? Poradíme vám, jak si doma vytvořit tu správnou listopadovou náladu.

Vijte věnce

Začněte hned u vchodu a pověste si na dveře nebo do chodby podzimní věnec. Chcete si ho vyrobit sami? Žádný problém! Stačí vám proutěný nebo umělohmotný základ, dostatečně dlouhý drátek nebo provázek, nůžky, lepidlo a dostatek přírodnin dle vlastního výběru.

Můžete použít šípkové i jiné větvičky, suché i stále zelené listy, například bobkovišně, šišky, různé sušené květy a plody, třeba zářivě oranžové „lampionky“ mochyně židovské. Bránit se nemusíte ani umělým květinám, které dnes vypadají velice autenticky. Krásně a vznešeně bude působit například věnec z květů hortenzie. Jako doplněk můžete přidat drobné plody vyrobené z papírmaše, kterýlze snadno koupit v obchodě s doplňky do domácnosti. Efektně působí i malé ozdobné dýně a větvičky s červenými, žlutými nebo oranžovými kuličkami. Inspiraci pro podzimní věnce najdete ve fotogalerii.

Jak postupovat při výrobě věnce z květů hortenzie, vám poradí následující video:

Zapomeňte na prázdno za oknem

Na pelargonie už je zima a vaše okna zejí prázdnotou? Vyrobte si podzimní truhlíky. Použijte žluté, oranžové nebo tmavě červené drobnokvěté listopadky. Krásně bude v květináči vypadat také bílý, růžový nebo fialový vřes. Ten můžete pro oživení doplnit například větvičkami mochyně židovské nebo břečťanem. Jeho ustřižené větve zapíchejte do hlíny – když ji budete udržovat vlhkou, vydrží břečťan dlouho svěží a pěkně zelený. Květináčky s vřesem můžete použít i v interiéru.

Máte-li chuť vyzkoušet něco ještě zajímavějšího, použijte do svého truhlíkového či květináčového aranžmá i ozdobné zelí, které je k dostání v mnoha odrůdách a barvách od světle zelené přes sytě zelenou až k fialové.

Vyzkoušejte také podzimní kytice do vázy. Kombinace sušených květů, bodláků a zelených i barevných listů vás určitě pozitivně naladí.

FOTOGALERIE:

Souhlasím s podmínkami

  1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
  2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
  3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
  4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.