Zvířátka z kaštanů aneb Nestárnoucí podzimní klasika

Kdo nedělal jako malý na podzim zvířátka z kaštanů a zápalek? Nejspíš většina z vás minimálně ve školce. Přesto člověk s postupem času zapomíná i na takovéto základní věci, takže je dobré si je připomenout.

Kaštany je nejlépe mít čerstvé, protože ty, které máme dlouho doma, se zmenšují a tvrdnou. Takže máte nejvyšší čas, protože sezóna kaštanů už je v plném proudu. Nasbírejte si jich dostatek, uvidíte, že jich budete potřebovat hodně.

Co budete dále potřebovat?

 • zápalky
 • dřevěné špejle
 • nebozízek
 • tavnou pistoli
 • fixu
 • hnědou modelínu
 • kousky listů
 • malé větvičky
 • kuličky jeřabin

Dál už se fantazii meze nekladou. Možností, co si z kaštanů vyrobit, je celá řada. My si ukážeme některá méně obvyklá zvířátka.

Šnek

Tělo šneka vytvarujte z modelíny. Je to jednoduché, stačí si vyválet dlouhý váleček a ten pak zaviňte do tvaru hokejky. Špejlí udělejte šnečkovi oči a pusu. Z malých větviček mu můžete udělat růžky. Jako ulita poslouží kaštan a šneček je hotov.

Ježek

Ježka dělal asi každý z nás, protože tohle zvířátko je velmi oblíbené a nijak zvlášť složité. Vezměte jeden kaštan a udělejte do něj několik děr nebozízkem. Co dírka to bodlinka, takže udělejte jich tolik, kolik myslíte, že by váš ježek měl mít bodlin. Do dírek pak napíchejte zápalky, pokud jsou moc dlouhé, uřežte je v půlce. Můžete domalovat oči a pusu, případně na bodlinky přidat jeřabiny.

Housenka

Na housenku naopak budeme potřebovat kaštanů více.  Budete jich potřebovat tak 6 až 8, ideálně různých velikostí. Na největší namalujte oči a pusu housenky. Pak si srovnejte všechny další kaštany od nejmenšího po největší a spojte je pomocí tavné pistole. Tohle nenechávejte dělat děti samotné, raději jim s touto částí pomozte sami. Pokud nemáte tavnou pistoli, spojte kaštany tak, že do každého uděláte ze dvou stran dírku a tyto dírky pak spojíte kousky špejle.

Tato zvířátka, ale i mnoho dalších, si můžete vyrobit během pár minut doma. Děti díky tomu budou mít krásnou přírodní hračku, se kterou mohou strávit celé odpoledne.

FOTOGALERIE

Souhlasím s podmínkami

 1. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře uděluje klient souhlas Hypoteční bance, a.s., se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 13584324 (dále jen „Banka“), aby za účelem kontaktování klienta s nabídkou vhodného úvěrového produktu dle klientem zadaných parametrů shromažďovala, zpracovávala a uchovávala poskytnuté osobní údaje klienta – zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru, a to v rozsahu jméno, příjmení a e-mailová adresa.
 2. Souhlas se zpracováním osobních údajů je dobrovolný, s ohledem na výše uvedené je však podmínkou pro zpracování formuláře klienta a osobních údajů v něm uvedených k výše uvedenému účelu. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za výše uvedeným účelem uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení.
 3. Klient má právo vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje Banka o klientovi zpracovává, a to na kterékoliv pobočce Banky. Za poskytnutí informace náleží Bance poplatek dle aktuálního Sazebníku Banky.
 4. Pokud klient zjistí nebo se domnívá, že Banka provádí zpracování jeho osobních údajů v rozporu se zákonem nebo že došlo k porušení jeho práv, má právo domáhat se nápravy za využití všech prostředků, které mu platná právní úprava poskytuje, zejména požádat Banku o vysvětlení a požadovat, aby Banka odstranila takto vzniklý stav, tj. např. žádat provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Klient dále vyplněním a odesláním formuláře uděluje souhlas s tím, aby osobní údaje klienta– zájemce o poskytnutí hypotečního úvěru byly použity za účelem nabízení dalších obchodů a služeb ze strany Banky, Československé obchodní banky, a. s. se sídlem Praha 5, Radlická 333/150, PSČ: 150 57, IČ: 00001350 a dalších společností působících v rámci skupiny ČSOB, a to i elektronickými prostředky. Informace o společnostech působících v rámci skupiny ČSOB jsou k dispozici na internetových stránkách ČSOB www.csob.cz. Tento souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení dalších obchodů a služeb uděluje klient Bance na dobu jednoho roku ode dne jeho udělení s tím, že klient má právo tento souhlas kdykoliv odvolat; odvolání souhlasu je třeba provést písemně vůči Bance na adresu jejího sídla.